15000 TL laptop önerisi

Bütçe
10000-15000

InfinitePain

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar çizim işlerim için bir Laptop almayı düşünüyorum. Kullanıcağım programlar: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Autocad, Corel, 3D Max. 10 bin ile 15 bin arası bütçem var hangi laptop modellerini önerirsiniz. Bütçem yeterli olduğu için M1 işlemcili Macbook Air düşünmüştüm ama acaba Windows bir laptop almak daha mantıklı mı olur? Şimdiden teşekkür ederim.

Adobe programları için sorun yok ama çizim programları için MacBook önermem. Bu dedikleriniz doğrultusunda Windows bir cihaz almanızı öneririm. Özellikle 11800H işlemcili bir ürün bu programlarda size üst düzey bir performans sunar. 8GB RAM ekleyerek bu ürünü almanızı öneririm.

Soğutmasında problem var diyorlar. 2 kişiden duydum.

Soğutmasında problem var diyorlar. 2 kişiden duydum.
Günümüzde mobil işlemciler, yük altında 85-95 derece aralığında çalışıyor genel olarak. Bana kalırsa önemli olan sıcaklıktan ziyade yüksek sıcaklıklarda işlemcinin frekansı kısılıyor mu? Eğer işlemci 90-95 derecede çalışmasına rağmen frekansını kısmıyorsa sıkıntı yok. Katana serisi üst seviye bir kasa ve soğutma sistemine sahip değil zaten birazcık da ince kalıyor ancak cooler boost ile sorun olmayacaktır.

Adobe programları için sorun yok ama çizim programları için MacBook önermem. Bu dedikleriniz doğrultusunda Windows bir cihaz almanızı öneririm. Özellikle 11800H işlemcili bir ürün bu programlarda size üst düzey bir performans sunar. 8GB RAM ekleyerek bu ürünü almanızı öneririm.

Merhabalar hocam neden böyle bir seçim yapmam gerektiğini biraz daha açıklarsanız çok memnun olurum. Birde önerdiğiniz laptop modeli bi hayli pahalı 10.000 civarlarına doğru inersem sorun yaşarmıyım acaba.

Merhabalar hocam neden böyle bir seçim yapmam gerektiğini biraz daha açıklarsanız çok memnun olurum. Birde önerdiğiniz laptop modeli bi hayli pahalı 10.000 civarlarına doğru inersem sorun yaşarmıyım acaba.

MacBook'lar çizim programları için bana kalırsa elverişsiz. Windows tarafında daha iyi çalışıyorlar. Adobe programları için bir şey diyemeyeceğim ama iki tarafta da iyi çalışır macOS'a özel bir şey değil. macOS'u render tarafında öne çıkaran Apple'ın kendi programları. Bütçeyi çok aşmayayım diyorsan bu arkadaş da iş görür. İşlemcisi 11800H kadar olmasa da epey kuvvetli.

Yani bu benim komple verebileceğim miktarın sınırında. Lenovoda falan 6-9 bin arası modeller var onlarda görmezmi işimi. Yani hiç olmaz alsanda 1 sene sonra işini görmez diyosanız macbook her türlü daha iyi gözüküyo. Pekde anlamıyorum zaten bu işlerden geçen sefer de kuzenimden yardım almıştım zaten. Biraz durumu açıklarsanız çok minnettar olurum.
Bütçe 10-15 bin dediğiniz için insanlar öneriyor. Farklı şekilde belirtseydiniz keşke durumu.

Haklısınız öyle açmış bulundum ama maalesef başlığı değiştiremiyorum. Ek olarak herkez macbook öneriyor o yüzden genişlettim bütçemi yoksa gönlüm daha fiyat performans cebimide çok yakmayacak uygun fiyatlı modellerden yana.

Adobe photosop Premiere gibii uygulamalarda performansı çok üst düzey. Batarya konusunda rakibi yok. Tasarım ve kasa kalitesi konusunda rakibi yok. Ekran konusunda rakibi yok. macOS kullanmak ayrı bir zevk veriyor insana. Apple kalitesi aldığınızda anlarsınız.

Arkadaşın söyledikleri dışında eklemek istediğim; fan yok geceleri özellikle sesi duymuyorsunuz fan olmaması ilk başta bende garipsemiştim ama cihaza alıştıktan sonra fan sesinin ne kadar gürültülü bir şey olduğunu gördüm bu yüzden Mac bir başka. 16 GB 512 GB SSD'li benim eğer imkan varsa böyle alın. Pil ömrü biçilmiş kaftan bir sürü laptop kullandım ama asla Mac kadar uzun süre dayanan bir laptop kullanmadım zırt pırt fişe takılı oynamıyorsun. 13" olması zaten taşınabirlik açısından müthiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı