Bütçe
15.500-16.000 TL
Malzemeler kaliteli ama bu performansa daha düşük fiyatlı sistem bulunabilir.
Öneriniz var mıdır?
Hocam anakart güzel ve güncel PC exp. 4.0 destekli.
Kasa idare eder kasanın içindeki PSU Corsair CV650 var.
Ekran kartı güncel oyunlar için iyi +VRAM

Bulunabilir ise bul hocam.
Şu ana kadar kasa ve 16GB ram için olumsuz yorumlar aldım. Exp 4.0 tam olarak nedir? Kasa sıkıntı çıkartır mı? RAM yeterli mi? İlerleyen dönemlerde 2x16 veya 4x8 yapabilirim.

Arada işlemci farkı var o fark için 2000TL vermeye değmez bence.
İsterseniz işlemciyi Ryzen 5 5600X yapın yine 1000TL fark.

Son düzenleme:
Arada işlemci farkı var o fark için 2000TL vermeye değmez bence.
İşlemci ,SSD, anakart , kasa yönünden farklılıklar görüyorum. Hangi bilgisayar daha avantajlı bilemedim.
O kasayı bizzat kullanıyorum gayet yeterli.
16 GB şu anda oyunlar için sıkıntısız.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Benim için yüksek bir bütçe olduğu için inanılmaz derecede kararsızım.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. İşin detaylı donanım ve ekonomik yönünden yorum yapma şansınız var mı? Donanım bilgisine sahip olmadığım için parçalardan tam olarak emin değilim. Tüm paramı harcayacağım için olabildiğince en iyisini bulmaya çalışıyorum. Şu ana kadar bu sistemi bulabildim.

Ekran kartınız NVIDIA'nın geliştirdiği son mimariye sahip ve yenilik açısından çok iyi bir kart. Soğutma konusunda da bayağı iyi.
İşlemciniz günümüz ve cebimiz için uygun bir işlemci.
Depolama sizi stabil ve yeterli miktar uzun süre götürecektir.
Zaten Vengeance belleklerden bahsetmeye gerek yok bayağı yüksek frekansa sahip ve AMD işlemcilerde RAM frekansı performansı aşırı yükseltiyor.
Anakartınız şu an kullanacağınız sistem için güzel.

Ekran kartınız NVIDIA'nın geliştirdiği son mimariye sahip ve yenilik açısından çok iyi bir kart. Soğutma konusunda da bayağı iyi.
Zaten Vengeance belleklerden bahsetmeye gerek yok bayağı yüksek frekansa sahip ve AMD işlemcilerde RAM frekansı performansı aşırı yükseltiyor.
Detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim. Kısa bir zaman diliminde karar vermem gerekiyor. Ama hala kararsızım.
650W yeterli mi?
PSU 'yu yükseltmem konusunda geri dönüşler alıyorum. İleride sistem yükseltmesi durumda sıkıntı yaşayabilirmişim. Bunun hakkında bir yorumunuz var mıdır?

Dosya Ekleri

• kasa.PNG
    kasa.PNG
    56,2 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı