15000 TL sistem toplama

Bütçe
15000

pridezz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba herkese, Digital Audio workstation için bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Bunun için işlemcinin ve RAM'lerin iyi olması yüksek öncelikli.
Bu yüzden i7 10700, 10700K-F ileride belki OC yaparım bunun haricinde 2D animasyonla uğraşıyorum. Bunun için de 2060 2060S veya 3060 3060 Ti düşünüyorum arada biraz da oyun oynarım, 3000 serisi gelmişken 2060 almak ne kadar mantıklı onu da bilemedim fakat nereye bakarsam bakayım parça bulamıyorum stok sıkıntılarından dolayı. Hazır sistemlerde de istediğim kombinasyonu bulamıyorum 2 gündür araştırmaktan biraz kafam bulandı, hatta laptoplara ve şu makineye bile aklım gitti;

Bütçem 15000 bütçeyi tamamen harcayınca monitör alamayacağım haliyle eski 18 inch 1440x900 DVI-VGA çıkışlı bir monitörle idare edeceğim bir süre, bu sıkıntı yaratır mı?
Sizce stoklar ne kadar sürede yenilenir, beklemeli miyim veya bu tarz bir sistemi toplayabileceğim bir yer var mıdır, önerileriniz nelerdir?
Ekran kartı fiyatlarının iyice uçmasından korkuyorum haliyle, biraz akıl verirseniz sevinirim.
Kafam çok bunaldı gerçekten, akıl verebilecek kimse yok mu?

Son düzenleme:
Merhaba ekran kartları bu gidişle fiyat düşeceğini zannetmiyorum şu an madencilik hat safha da ekran kartini indirim bekleyebilirsiniz tabii ki olursa :) parçaları ise biraz bekliyip indirim günlerinden yararlanabilirsiniz belki monitöre para arttırabilirsiniz.

Geri
Yukarı