15000 TL telefon tavsiyesi

Bütçe
15000
Abartmayın hocam tercihiniz iPhone olabilir ama Android kullanacağıma 5S kullanırım demek fanboyluktur.

Hocam yıllarca Android kullandım her seferinde aynı şey 1 sene sonra kasmalara başlıyor 2 sene sonra pili gidiyor nefret ettim Android'den 2020'den beri iOS kullanıyorum dünya varmış bu arada ciddiydim iPhone 5S konusunda 1 sene iPhone5s kullanırım ağzımın tadıyla en azından paramla rezil olmam birikimimi yapar iyi bir cihaza geçerim.

Yanlış kapı falan ayıp ediyosun dostum adam gibi tavsiye veriyorum burada sana telefon satmaya falan çalışmıyorum yani :D. Napıyorsanız yapın 2. el bir iPhone 11 alabilirsiniz mesela garantili 15.000'e en temizinden bunu anlatmak istemiştim de anlayabilene. Aldığın telefon 1 sene sonra kasmaya falan başlamıyor yani ayrıca durduğu yerden değerleniyor ileride başka bir telefon almak istediğinde aynı oranda ekleme yaparak istediğin telefonu alabiliyorsun. Hatta kendi fikrimi de belirteyim Android kullanacağıma iPhone 5S kullanırım çok samimi söylüyorum iyi günler hocam.

Tipik fanboy. Önerdiğin cihaz iPhone 11 4 yıllık farkındasındır. Değer normalde de kaybediyor. Affedersiniz ama insanımız dang*lak olduklarından Apple'ın değer kaybetmediğini ve yatırım aracı olarak görüyor. Hayır milletimiz sadece fakir olduğu için böyle yok uzun ömürlü yok şöyle yok böyle değil. Yurt dışında adam zaten hep son model kullanıyor. Bizimkisi de hani ne yapacağını bilmediği için 5S bile kullanırım diyor. Bu kafayla zaten anca 5S kullanırsın.

Estağfurullah hocam, yanlış kapıyı işi tatlandırmak amacıyla söylemiştim. Eğer rahatsızlık duyduysanız silebilirim.

One UI 5.1 ve Android 13 işletim sistemi artık gayet stabil ve hızlı. Ayrıca özelleştirilebilir olması da cabası. S21 FE, iPhone 11'den şu an çok çok daha iyi. Sırf iPhone olsun diye gidip de sağlam bir Android kalesinden vazgeçmek ayıp olur :)

Bu geçici bir durum maalesef ki Android yazılımları açık yazılımlardır çok kolay müdahale edilebilir ve bu durum aksine her an dönebilir siz bilirsiniz.

Tipik fanboy. Önerdiğin cihaz iPhone 11 4 yıllık farkındasındır. Değer normalde de kaybediyor. Affedersiniz ama insanımız dang*lak olduklarından Apple'ın değer kaybetmediğini ve yatırım aracı olarak görüyor. Hayır milletimiz sadece fakir olduğu için böyle yok uzun ömürlü yok şöyle yok böyle değil. Yurt dışında adam zaten hep son model kullanıyor. Bizimkisi de hani ne yapacağını bilmediği için 5S bile kullanırım diyor. Bu kafayla zaten anca 5S kullanırsın.

Evet ne güzel dedin 4 senelik cihaz ve performansından halen ödün vermiyor ve bu yüzden değer kazanıyor :)

Bu geçici bir durum maalesef ki Android yazılımları açık yazılımlardır çok kolay müdahale edilebilir ve bu durum aksine her an dönebilir siz bilirsiniz.

Evet ne güzel dedin 4 senelik cihaz ve performansından halen ödün vermiyor ve bu yüzden değer kazanıyor :)

Kanka bağırttı bu arada LCD panellle zaten çamur gibi olan ekranı çektiği fotoğraflarla daha da çamurlaşıyor sence de mi değer kazanıyor :D Yoksa dediğim gibi bir sürü d*ngalak yüzünden mi? Sorgula diyeceğim o kadar yeteneğinin olduğunu sanmıyorum.
Xiaomi POCO Coko X2000 kullandım 1 yıl sonra kasıyor kanzi Android pişmanlık ya. Ben iPhone 3G'den devam.

Hocam yıllarca Android kullandım her seferinde aynı şey 1 sene sonra kasmalara başlıyor 2 sene sonra pili gidiyor nefret ettim Android'den 2020'den beri iOS kullanıyorum dünya varmış bu arada ciddiydim iPhone 5S konusunda 1 sene iPhone5s kullanırım ağzımın tadıyla en azından paramla rezil olmam birikimimi yapar iyi bir cihaza geçerim.

Hayatım boyunca anndroid kullandım eski kullandıklarım hariç (onlarda J5 gibi çok eski markalar) bir yavaşlama veya batarya sorunuyla karşılaştım. Yerine göre telefon seçerim mesela 3-4K bütçede gidip Android vermem iPhone 7 alır geçerim ama 15k bütçede Samsung varken bence alınmaz.

Kanka bağırttı bu arada LCD panellle zaten çamur gibi olan ekranı çektiği fotoğraflarla daha da çamurlaşıyor sence de mi değer kazanıyor :D yoksa dediğim gibi bir sürü d*ngalak yüzünden mi? Sorgula diyeceğim o kadar yeteneğinin olduğunu sanmıyorum.
Xiaomi POCO coko X2000 kullandım 1 yıl sonra kasıyor kanzi Android pişmanlık ya. Ben iPhone 3G'den devam.

Panel yüzünden bütçeyi bir tık daha zorlayarak iPhone 11 Pro modelini önerdim dostum.

Kanka bağırttı bu arada LCD panellle zaten çamur gibi olan ekranı çektiği fotoğraflarla daha da çamurlaşıyor sence de mi değer kazanıyor :D yoksa dediğim gibi bir sürü d*ngalak yüzünden mi? Sorgula diyeceğim o kadar yeteneğinin olduğunu sanmıyorum.
Xiaomi POCO coko X2000 kullandım 1 yıl sonra kasıyor kanzi Android pişmanlık ya. Ben iPhone 3G'den devam.

Vallahi aynı senin gibi Xiaomi diye dövünen yakın bir arkadaşım vardı telefonu sıfır 4200TL'ye aldı 5 ay kullandı çiziği bile yok telefoncu 2900TL'ye aldı kendisinden :D köpekler gibi pişman oldu sonra Xiaomi fanlığı tasladığından şu an iPhone 14 Pro kullanıyor kendisi evrimini tamamlayamamışsın. :D

Şu saatten sonra iPhone 11 sıfır olarak alınmaz, geçiniz. Kapasitesi 128 GB altında telefon kullanılmayacağı için 128 GB almanız gerek ve o da 23 bin lira. 23 bin liraya Android ekosisteminde iPhone 11'e tur bindirecek tonla model var. 18-19 bin liraya POCO F5 Pro, Galaxy S21FE, Realme GT 2 Pro. Bunlar dururken artık donanımı eskimiş, HD+ ekranlı telefona verilir mi o paralar? Yazık.
Ama konumuz 15 bin liraya kadar olduğundan POCO X5 Pro öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı