15000 TL Yazılım ve geliştirme için laptop önerisi

Bütçe
15000

binbirdag

Hectopat
Herkese selam.

Şu özellikleri destekleyecek laptop önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

Sanal ortamda kuracağım 2 işletim sistemi için RAM yeterliliği önemli. Masaüstü bilgisayarımda 8 RAM var tatmin edici olmuyor o yüzden laptop da 16 RAM istiyorum.

Python ve diğer dillerde fazlasıyla yetecek ileriye dönük bir işlemci istiyorum.

Oyun oynamayacağım için buna yönelik bir ihtiyacım yok. GPU minimum düzeyde tutulabilir.

512 GB bir SSD diskin bana yeteceğini düşünüyorum.

Ekran boyutunun benim için pek bir önemi yok açıkçası. Ekran boyutunun laptop kasa soğutma ihtiyacı için önemli olduğunu söyleyen arkadaşlar var. Bunu da öneri yapacak sizlere bırakıyorum.

Sonuç olarak tarz olarak hafif ince zarif bir şeyler günlük kullanım için daha hoş durur gibime geliyor. Örnek olarak Huawei Matebook gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selam.

Şu özellikleri destekleyecek laptop önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

Sanal ortamda kuracağım 2 işletim sistemi için RAM yeterliliği önemli. Masaüstü bilgisayarımda 8 RAM var tatmin edici olmuyor o yüzden laptop da 16 RAM istiyorum.

Python ve diğer dillerde fazlasıyla yetecek ileriye dönük bir işlemci istiyorum.

Oyun oynamayacağım için buna yönelik bir ihtiyacım yok. GPU minimum düzeyde tutulabilir.

512 GB bir SSD diskin bana yeteceğini düşünüyorum.

Ekran boyutunun benim için pek bir önemi yok açıkçası. Ekran boyutunun laptop kasa soğutma ihtiyacı için önemli olduğunu söyleyen arkadaşlar var. Bunu da öneri yapacak sizlere bırakıyorum.

Sonuç olarak tarz olarak hafif ince zarif bir şeyler günlük kullanım için daha hoş durur gibime geliyor. Örnek olarak Huawei Matebook gibi.
Asus Vivobook veya Zenbook serisine bakabilirsin.

Hocam ben victusun bu modelini öneriyorum fiyatından dolayı:

Klavye, touchpad ve pili Gaming laptoplara kıyasla çok iyi seviyede. Aradaki fiyat farkına da RAM'lerini 16 GB yaparsınız.
Gaming laptop olmasın daha hafif olsun, daha ince olsun, RAM'leri yükseltilebilir ve uzun ömürlü olsun derseniz iki seçenek sunabilirim size:
1-Lenovo thinkad E15
2-MSI modern 15.
Özellikle Thinkpad'ler uzun ömürlü ve malzemesinin kalitesiyle bilinirler. Birçok yazılımcı için MacBook Air veya Thinkpad en iyi seçenektir.

Geri
Yukarı