15000 TL'ye 3D modelleme için notebook önerisi

Bütçe
10-15 bin

deniizzz

Yoctopat
Daha fazla  
3D, Autodesk ve Adobe programlarını kaldırabilecek, 10-15 bin fiyat aralığında laptop önerebilir misiniz? Program olarak en çok kullandıklarım Adobe (Illustrator, Photoshop, InDesign, XD, After Effects), Autodesk (AutoCAD, 3DS Max, Maya) ve SketchUp.

Son düzenleyen: Moderatör:
3D, Autodesk ve Adobe programlarını kaldırabilecek, 10-15 bin fiyat aralığında laptop önerebilir misiniz? Program olarak en çok kullandıklarım Adobe (Illustrator, Photoshop, ındesign, xd, After Effects), Autodesk (AutoCAD, 3DS Max, maya) ve SketchUp.

RAM'i 2 × 16 olan modeli seçerseniz sizin işinize yarayacaktır kasa magnezyum gayet iyi sadece ne olursa olsun notebook soğutucusu almalısınız sizin programlar işlemciyi ısıtır 15 199 TL yapıyor olması lazım bütçeniz bu aralığa çıkar mı bilemem ama işinize yarayacak en iyi laptop bu olur bütçeniz +99 TL daha artarsa SSD 500GB Crucial P5 PCI-e M.2 2280 PCI-e 3.0 X4 (okuma: 3400 MB/s - yazma: 3000 MB/s) olanla değiştirmenizi öneririm standart ile arasında bayağı bir okuma yazma hızı var.

RAM'i 2 × 16 olan modeli seçerseniz sizin işinize yarayacaktır kasa magnezyum gayet iyi sadece ne olursa olsun notebook soğutucusu almalısınız sizin programlar işlemciyi ısıtır 15 199 TL yapıyor olması lazım bütçeniz bu aralığa çıkar mı bilemem ama işinize yarayacak en iyi laptop bu olur bütçeniz +99 TL daha artarsa SSD 500GB Crucial P5 PCI-e M.2 2280 PCI-e 3.0 X4 (okuma: 3400 MB/s - yazma: 3000 MB/s) olanla değiştirmenizi öneririm standart ile arasında bayağı bir okuma yazma hızı var.
Öncelikle vaktini ayırıp araştığın için gerçekten teşekkür ederim böyle bir bilgisayar oluşturdum buda uygun olur mu acaba

Dosya Ekleri

• 559801C4-F284-4F5D-AC33-84068E6B0ECF.png
    559801C4-F284-4F5D-AC33-84068E6B0ECF.png
    489,8 KB · Görüntüleme: 213
Windows olarak bu güzeldir.
Mac olarak bir Yüksek özellikli Air bir de orta özellikli Pro var.
(GPU'su 7 çekirdekli olabilir.)
(Apple kendi sitesi 8 çekirdekli GPU'ya sahip.)

Öncelikle vaktini ayırıp araştığın için gerçekten teşekkür ederim böyle bir bilgisayar oluşturdum bu da uygun olur mu acaba?

Hocam Windows'a 1000TL vermek saçma olur kurmak çok basit bir adet flash bellek alırsın bilgisayarı da şu şekilde yapman senin için çok daha iyi olur.
Senin yaptığın işte hızı yüksek M.2 çok önemli 2 adet eklemen oyun oynarsanda işine yarar depolama sorunu da çekmezsin 16 300 civarı tutuyor önerim siz yukarıda 16000TL civarı özelleştirme yapmışsınız ona bakarak çıktım bu fiyat aralığına SSD asla 1 TB olan modele çekmeyin 1TB olan modelin okuma yazma hızı yavaş buna göre bu fiyata soğutucuda dahil 16×2 RAM 500GB 2 adet M.2 SSD uzun sürede sizi memnun edecektir.

unfurl="true"]https://www.hepsiburada.com/asus-tu...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.99.7[/URL]
Windows olarak bu güzeldir.
Mac olarak bir yüksek özellikli Air bir de orta özellikli Pro var.
(GPU'su 7 çekirdekli olabilir.)
(Apple kendi sitesi 8 çekirdekli GPU'ya sahip.)
1624973270938.png

Hocam arkadaş 3D tarzı prgogramları kullanacağı için 16 GB RAM ona yetmeyecektir ASUS modeli için diyorum daha hızlı olması acısından ve daha rahat yapabilmesi açısından 32 GB RAM olmalıdır benim görüşüm ve SSD'nin hızını bulamadım ASUS'da SSD hızlı çalışması çok işine yarar arkadaşında
MacBook konusunda MacBook Pro alınabilir Air sadece daha hafif ve daha performanssız MacBook Pro'ya kıyasla M1 işlemcili MacBook'da attığınız gibi arkadaşın işine yarar ama iş dışında oyun vs de oynamak isterse Windows tercih etmeli o konuyu sormadım ama :)[/url]

Son düzenleme:

Hocam rakipsiz diyerek milleti yanlış yönlendirmeyin Max Q olan bir ekran kartından bahsediyorsunuz v RAM'ı yüksek sadece 80TDP 2080 125 TDP 3060 2080 12 nm 3060 8nm arkadaşın kullandığı programda 3060 daha yüksek performans verecektir. Ekran kartı bellek frekansı 2080 de 11000 3060 14000'dır.

Render alirken adece ekran karti performansi mi onemli, RAM'in 32 olmasi hiç etki eklemez mi? Ayrica merakimdan soruyorum, bu TDP'nin render olayinda cok onemli oldugu ile ilgili kaynak atar misiniz?

Bizim önerdiğimiz sistemde kaçtı da RAM rakipsiz diyorsun hocam?

Öncelikle vaktini ayırıp araştığın için gerçekten teşekkür ederim böyle bir bilgisayar oluşturdum bu da uygun olur mu acaba?

Hocam bu arada 500GB SSD yeter derseniz Tulpar T5 V22.1 15,6" Gaming Laptop | Monster Notebook öneririm. RAM'i 32 yapınca 3200 MHz oluyor ve 11 nesil bir işlemci var. SSD okuma yazma hızı da diger önerdiğime göre yüksek.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı