15000 TL'ye GPU önerisi

alcin

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Yakın zamanda 10.000-15.000₺ aralığında yeni bir ekran kartı satın almak istiyorum. Bu noktada sizden, topluluk üyelerinden bu konuda öneriler almak istiyorum. Önerebileceğiniz ekran kartları nelerdir?

Ek olarak, mevcut sistemimde "Gamepower GP-550 550W güç kaynağı" ve "Intel i5-10400F altı çekirdek 2.90 GHz işlemci" bileşenlerine sahibim. Önereceğiniz ekran kartlarında bu bileşenleri değiştirme durumu söz konusu olursa, onu da belirtirseniz benim için daha sağlıklı olur. Ancak, mevcut bileşenleri mümkünse çok değiştirme taraftarı değilim.

O PSU ile kuyuya inilmez baştan belirtmeliyim 4060 veya 4060 Ti bulabilirsin o fiyatlara ama işlemci biraz sorun yaratır düşüncesindeyim.

RTX 4060 ya da 6700XT almam gibi bir durumda önerebileceğiniz minimum PSU ve işlemci seçenekleri nelerdir? Bu konuda bilgi verebilecek var mı?

RTX 4060 ya da 6700XT almam gibi bir durumda önerebileceğiniz minimum PSU ve işlemci seçenekleri nelerdir? Bu konuda bilgi verebilecek var mı?

Bu devirde DDR5'e ve özellikle soketi açık olduğu için AM5'e yürümek iyidir. Bu masraf ve yükseltme vakit alır dersen şimdilik RTX 4060 ile kaliteli güç kaynağı al yeterli.

6700 XT'nin 10400F için bir artısı olmayacak kas gücü açısından çünkü besleme sınırının üzerinde kalıyor. Ama 4060'ın FSR'a kıyasla daha kaliteli DLSS ve Frame Generation alternatifleri var.

Konu güncel, farklı önerisi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Bilgisayarı genel olarak oyun oynamak için kullanıyorum.

Yeni alacağım ekran kartından beklentim, yeni nesil oyunlarda yüksek grafiklerle ve akıcı oynatması.

Konu güncel.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı