15000 TL'ye kamerası iyi olan Android telefon önerisi

Bütçe
15.000₺
Snapdragon versiyonu Türkiye'de satılmıyor. Anca yurt dışı olarak alması lazım. Ama o ne kadar avantajlı olur fiyat + IMEI kayıt ücreti olarak bilemiyorum.
Bilmiyordum. Kağıt üstünde S20FE 5G ile aşağı yukarı aynı kamerası. Ben olsam S20FE 5G tercih ederdim. Exynos kullanmaktansa 2GB RAM'den kısmayı tercih ederim. Gerçi exynos'un bu telefondaki performansı nedir ne değildir bilmiyorum 🤷‍♂️.

Bi' tanıdığım S22 kullanıyor bataryası 3700 mAh düşük olmasına rağmen memnun.

Fazla kullanmıyordur ya da batarya olayına kafayı takmıyordur. Samsung'un batarya konusunda efsane iki tane cihazı var. Biri M51 diğeride S10 Lite. Biri tamamen batarya odaklı diğeride verimli işlemci ve ortalama kalite sunan bir ekran sayesinde çok iyi pil performansı sunuyor. Samsung amiral gemilerinde batarya konusunda iyi değil. Ya ortalama ya da kötü.

S23 serisine bakabilirsin Snapdragon 8gen 2 bonba gibi geliyor.

Tabii bütçeyi aşar ama kesinlikle değecek bir cihaz ama bana sorarsan iPhone ama mümkünse 13 oda bütçeni aşıyor yani şu an o Xiaomi Note 8'in 2. eli 3000 TL civarı mesela şu an bir iPhone alsan 3 yıl sonra değişmek istersen yeni telefonun (yeni IP modeli) yarısını şu an aldığın IP karşılayacak yani değeri daha az düşecek iPhone fazla para vererek ondan sonra aldığın cihaza para ödeyeceksin gibi düşün benim aklımda S23 ve IP 14 var şu an IP 14 alırım S23 daha da iyi olsa 4 yıl sonra değeri 3-4 k bilemedin 5 6 olsun oda Max ondan artık iOS ekosistemine geçip 4 yılda biir yeni iPhone almak var aklımda ilk IPhone'u aladıktan sonrası daha kolay gelecektir benim düşüncem bu yani uzun vadede performans ve stabilite alacaksın ve de ben S20FE Exynos sonrası samsunga bulaşmak istemiyorum. Bütöen için pil sorun değilse düşünmeden S22 al geç derim.

Ben S20FE SD kullanıyorum kardeşim S21FE kullanıyor
S20 FE kamerası daha iyi hafıza kart desteği var ve 256 GB.
S21 FE ekran daha iyi hafıza kart desteği yok cihaz oyunlarda zor ısınıyor istersen S20FE 1-2 kendi çekimimi atabilirim.

S21 FE ekran daha iyi hafıza kart desteği yok cihaz oyunlarda zor ısınıyor istersen S20FE 1-2 kendi çekimimi atabilirim.

Dosya Ekleri

• 20221005_222400.jpg
    20221005_222400.jpg
    25,1 KB · Görüntüleme: 46
  • 20220821_192044.jpg
    20220821_192044.jpg
    149,2 KB · Görüntüleme: 38
  • 20220822_222907.jpg
    20220822_222907.jpg
    100,4 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Tabii bütçeyi aşar ama kesinlikle değecek bir cihaz ama bana sorarsan iPhone ama mümkünse 13 oda bütçeni aşıyor yani şu an o Xiaomi Note 8'in 2. eli 3000 TL civarı mesela şu an bir iPhone alsan 3 yıl sonra değişmek istersen yeni telefonun (yeni IP modeli) yarısını şu an aldığın IP karşılayacak yani değeri daha az düşecek iPhone fazla para vererek ondan sonra aldığın cihaza para ödeyeceksin gibi düşün benim aklımda S23 ve IP 14 var şu an IP 14 alırım S23 daha da iyi olsa 4 yıl sonra değeri 3-4 k bilemedin 5 6 olsun oda Max ondan artık iOS ekosistemine geçip 4 yılda biir yeni iPhone almak var aklımda ilk IPhone'u aladıktan sonrası daha kolay gelecektir benim düşüncem bu yani uzun vadede performans ve stabilite alacaksın ve de ben S20FE Exynos sonrası samsunga bulaşmak istemiyorum. Bütöen için pil sorun değilse düşünmeden S22 al geç derim.
iPhone a gücüm yetse düşünmeden alırım da yaza doğru alabilirim ancak öyle görünüyor bakalım fiyatlar uçmazsa iPhone düşünüyorum

Bilmiyordum. Kağıt üstünde S20FE 5G ile aşağı yukarı aynı kamerası. Ben olsam S20FE 5G tercih ederdim. Exynos kullanmaktansa 2 GB RAM'den kısmayı tercih ederim. Gerçi Exynos'un bu telefondaki performansı nedir ne değildir bilmiyorum 🤷‍♂️.

Haklısınız kamera aynı sayılır. Android sürümü bi' tık yüksek S21FE 5G'de. YD Snapdragon olanı alabiliyorsa almalı. S20FE'de Android 13 son güncellemesi. Ve ekran olarak Dynamic AMOLED mi? Super AMOLED mi iyi bilmiyorum.

Geri
Yukarı