15000TL ekipman dahil sistem toplama önerisi

Bütçe
15000TL
Evet satıcı arkadaşlar biraz garip. Sıfırı 20bin olan pcyi 19bin diyor.

Mantıklı olabilir ama insanlar ekran kartı fiyatları düşecek diyor bayağı emin olamadım açıkçası. Konuya tam hakim birinden fikir almak en doğrusu olur yazarlar zaten gün içinde. Bence sen araştırmanı iyi yap belki güzel bir yayıncı ya da youtube pc si yakalayabilirsin. Laptopuda düşün derim. Tabi fiyatı uygun pc bulursan çok beklemekte fiyat açısından riske girer iyi düşün ve öyle al.
Ekran kartının fiyatı %10-20 daha düşse zaten 6 ayda o kadar enflasyon olucak o yüzden bana beklemek çok da farketmez gibime geliyor aklıma yatan birşey bulursam alırım, laptopta sadece çok daha iyi sistemle daha düşük performans alındığını okudum yani i7 laptop = i5 masaüstü gibi.. bu eskidendi işler değişti diyorsanız laptop bakabilirim

Ekran kartının fiyatı %10-20 daha düşse zaten 6 ayda o kadar enflasyon olucak o yüzden bana beklemek çok da farketmez gibime geliyor aklıma yatan birşey bulursam alırım, laptopta sadece çok daha iyi sistemle daha düşük performans alındığını okudum yani i7 laptop = i5 masaüstü gibi.. bu eskidendi işler değişti diyorsanız laptop bakabilirim
Şöyle diyeyim masaüstü ryzen 5 5600 ile laptop ryzen 5 5600h arasında tabi fark var aynı şekilde rtx 3060 ile rtx3060max-q ya da max-p arasında da fark var. O farkı görürsün her türlü. Ben bu laptopu alacaktım ama bilgisayarımı satmaktan vazgeçip güçlendirmeye yöneldim, almadım. Eğer vaktin varsa parça parça istediğin ürünleri seç ve gerek sıfır gerek 2.el fiyatları gözden geçir hazır sistemler ile fiyatlarıni karşılaştır. Belki 3bin₺ gibi daha ucuza toplama şansın olur. Onu da ekran kartına extra yatırırsın. Alırken ekran kartını iyi seç mesela bırak Ram 8gb olsun fiyatlar artarsa ekran kartı kadar artmayacak gerekirse 2. El alırsın üstüne koyarsın. Önce ekran kartı ve işlemciyi seç diğer parçaları ağır ağır yine güçlendirirsin. Yani zaten alıyorum en iyisi olsun ramler falan deme. Rami gene alırsın ama Ekran kartını almak zor.

Şöyle diyeyim masaüstü ryzen 5 5600 ile laptop ryzen 5 5600h arasında tabi fark var aynı şekilde rtx 3060 ile rtx3060max-q ya da max-p arasında da fark var. O farkı görürsün her türlü. Ben bu laptopu alacaktım ama bilgisayarımı satmaktan vazgeçip güçlendirmeye yöneldim, almadım. Eğer vaktin varsa parça parça istediğin ürünleri seç ve gerek sıfır gerek 2.el fiyatları gözden geçir hazır sistemler ile fiyatlarıni karşılaştır. Belki 3bin₺ gibi daha ucuza toplama şansın olur. Onu da ekran kartına extra yatırırsın. Alırken ekran kartını iyi seç mesela bırak Ram 8gb olsun fiyatlar artarsa ekran kartı kadar artmayacak gerekirse 2. El alırsın üstüne koyarsın. Önce ekran kartı ve işlemciyi seç diğer parçaları ağır ağır yine güçlendirirsin. Yani zaten alıyorum en iyisi olsun ramler falan deme. Rami gene alırsın ama Ekran kartını almak zor.
Toplama işinde bilgim sıfıra yakın olduğu için kesin bi yerde kazık yer elime yüzüme bulaştırırım o yüzden hazır sistem bakınıyorum illa bi yerde kampanya falan yakalarım diye umuyorum 1 hafta içinde mantığıma ne yatarsa artık bakalım
@messinicocugu çok iyi bilginiz var, sizden de öneri almak isterim ekipman dahil max 20 ye kadar çıkabilirim 1080p cs go oynayacağım profesyonel değil ama herşeyiyle akıcı olsun can sıkmasın isterim 15-20 arası önerilerinize açığım, şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
Toplama işinde bilgim sıfıra yakın olduğu için kesin bir yerde kazık yer elime yüzüme bulaştırırım o yüzden hazır sistem bakınıyorum illa bir yerde kampanya falan yakalarım diye umuyorum 1 hafta içinde mantığıma ne yatarsa artık bakalım
@messinicocugu çok iyi bilginiz var, sizden de öneri almak isterim ekipman dahil Max 20'ye kadar çıkabilirim 1080p CS:GO oynayacağım profesyonel değil ama her şeyiyle akıcı olsun can sıkmasın isterim 15-20 arası önerilerinize açığım, şimdiden teşekkürler

19500TL tutuyor.

19500TL tutuyor.
Teşekkürler harici parçaların kalitesi nasıl sizce? Bazı sitelerde ufak farklar verilerek bunlar yükseltilebiliyor. Değer mi sizce?
19500TL tutuyor.
Bir de şuan rx 6600 xt için f/p canavarı diyorlar bu ve ryzenle olan bir kasa öneriniz olur mu?

Teşekkürler harici parçaların kalitesi nasıl sizce? Bazı sitelerde ufak farklar verilerek bunlar yükseltilebiliyor. Değer mi sizce?

Bir de şu an RX 6600 XT için F/P canavarı diyorlar bu ve Ryzen'le olan bir kasa öneriniz olur mu?

13K'ya RX6600t sistem var ama parçaları daha kötü bu sistemdeki parçalar fena değil.

Bir de şuan rx 6600 xt için f/p canavarı diyorlar bu ve ryzenle olan bir kasa öneriniz olur mu?
RX 6600XT ve RTX 3060 dan güçlü bir karttır. RX 6650 XT. Belki işlemciyi 5600X yapabilirsin ama çok gerek yok gibi. @messinicocugu sence? PCH Penumbra [PC Hocası] | AMD Ryzen 5 5600 | 16 GB DDR4 | Radeon RX 6650 XT 8 GB | 480 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com

RX 6600XT ve RTX 3060 dan güçlü bir karttır. RX 6650 XT. Belki işlemciyi 5600X yapabilirsin ama çok gerek yok gibi. @messinicocugu sence? PCH Penumbra [PC Hocası] | AMD Ryzen 5 5600 | 16 GB DDR4 | Radeon RX 6650 XT 8 GB | 480 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com
6650 xt ye benchmarkta baktım 6600e göre aşırı bir fark yok gibi duruyor belki yine diye verileri tam oturmamıştır, ssd ye ekstra para verebilirim onun dışında işlemciyi 1000tl civarı verip yükseltmeye değer mi

6650 xt ye benchmarkta baktım 6600e göre aşırı bir fark yok gibi duruyor belki yine diye verileri tam oturmamıştır, ssd ye ekstra para verebilirim onun dışında işlemciyi 1000tl civarı verip yükseltmeye değer mi
6650 xt 3060ti kulvarinda bir kart eğer ben 6600xt yi almadan önce çıksaydı onu alırdım.1.5k lara 1tb nvme bulabilirsin. Islemciyi yükseltmeye değer.

Yeni konular

Geri
Yukarı