1500TL Anakart ve 250TL Soğutucu Önerisi

Blecade

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Birkaç ay önce bilgisayarımın işlemci ve anakartı yandı, 2000-3000TL’ ye işlemci, anakart ve RAM alacaktım. Ancak alabileceğim şeyler çok iç açıcı olmayınca beklemeye karar verdim. Bunun üzerine para biriktirdim ve yakın zamanda i7 9700K ve Kingston HyperX Predator 16GB 3200MHz RAM almayı düşünüyorum. Ancak anakarta karar veremedim. 1500TL civarı anakart önerebilir misiniz? Bir de soğutucu önerilerinizi bekliyorum. Ona da 200-300TL aralığında bir bütçe ayırdım. Yaklaşık 4-5 ay sonra o değişecek, şimdilik idare etsin yeter. Son sorum olarak ekran kartım GTX960 (yalnızca 4-5 ay kullanılacak, ardından o da değişecek), elimde 600w PSU var. Yenisini alana kadar idare eder mi?

1- ASUS INTEL Z390 PRIME Z390-A Z390 DDR4 4266
2- Bu bütçen varsa süper ötesi bir ürün. tavsiye ederim.

Asrock Z390 phantom 9 PCI expressleri 16 ayar altın ve çelik soket Kart desteklidir. 3x olması daha muazzam bir şeydir.

Önerin için teşekkürler ancak Asrock düşünmüyorum.
Şu an aklımda bulunan modeller;
• Asus ROG Strix Z390-E
• GIGABYTE Z390 Aorus Pro
• Asus ROG Maximus XI Hero Z390 (Eğer eklediğim paraya değecekse bütçemi bu anakart için artırabilirim.)

Hangisini alabilirim? Başka önerileriniz varsa açığım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı