1500TL ile 1050 Ti sistemde yeni işlemci önerisi

Bütçe
1500
Darboğaz derken: İşlemci de ekran kartına büyük gelebilir. Bu da pekala mümkünür. Ama o da söz konusu değil, şimdi baktım. Benim hatam :(

İşlemci ekran kartına büyük gelir diye bir şey yok. Darboğaz işlemcinin ekran kartına göre zayıf kalıp GPU'yu besleyememesidir. Adam render için Ryzen 9 5900X GT1030 topluyor görüntü alabilmek için. Aynısını @Recep Baltaş bir videosunda müzisyen arkaşına 9900k GT1030'lu sistem toplamıştı.

İşlemci ekran kartına büyük gelir diye bir şey yok. Darboğaz işlemcinin ekran kartına göre zayıf kalıp GPU'yu besleyememesidir. Adam render için Ryzen 9 5900X GT1030 topluyor görüntü alabilmek için. Aynısını @Recep Baltaş bir videosunda müzisyen arkaşına 9900k GT1030'lu sistem toplamıştı.
Dostum öyle bir şey gerçekten de var. İşlemci kolayca işlerken ekran kartı yetiştirmeye çalışıyor. Tersi kadar büyük bir problem değil ama özellikle grafik ağırlıklı oyunlarda belli bir fps in üzerine çıkamıyor. Ekran kartı işlemeye uğraşırken işlemci boş boş çalışıyor işte, çay yudumluyor aradan falan

Intel i3-10100F Dört Çekirdek 3.60 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bunlar tam 2000 TL civarı yapıyor. Elindaki anakart, ram, işlemci satıp bunları al. Çok daha iyi olur.

Hepinize teşekkürler arkadaşlar i7 3770 işlemci buldum Letgo'dan 500 TL'ye testlerini yaptım sağlam tertemiz onu aldım şu an bir sorun görünmüyor tek sorun PSU herhalde onu da en kısa zamanda çözerim herkese tekrardan teşekkürler.

Geri
Yukarı