1500TL PSU önerisi

Ganzilis61

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Linkte ki PSU'yu kullanıyorum fakat iyi olmadığını söylüyorlar 1500 TL'ye kadar bütçem var tavsiyelerinizi bekliyorum yeni PSU için.

Sistem özellikleri:
AMD Ryzen 5 5600 işlemci.
RX 6650XT ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeyi yükseltme imkanınız var mı bu fiyatlara adamakıllı PSU zor buluruz.

Bilgisayara sağlam PSU takmak lazım.
Her şeyi ona emanet ediyorsunuz çünkü. Ama genede siz bilirsiniz sonuçta imkan meselesi ekonomik şartlarda malum. Şimdi baktım. Öneri yapabilirim ama sağlamlığı husunda kullanıcı yorumları hariç elimizde başka veri yok.

Son düzenleme:
Bütçeyi yükseltme imkanınız var mı bu fiyatlara adamakıllı PSU zor buluruz.

Bilgisayara sağlam PSU takmak lazım.
Her şeyi ona emanet ediyorsunuz çünkü. Ama genede siz bilirsiniz sonuçta imkan meselesi ekonomik şartlarda malum. Şimdi baktım. Öneri yapabilirim ama sağlamlığı husunda kullanıcı yorumları hariç elimizde başka veri yok.
Ne kadar önerebileciğiniz psular?

Sizin fiyat bütçeniz de var. Eğerki bana göre sorarsanız tekrardan bakayım ama ortalama 2.5k olabilir.

Sizin fiyat bütçeniz de var. Eğerki bana göre sorarsanız tekrardan bakayım ama ortalama 2.5k olabilir.
Normalde bu markayı da önermem ama senin için önerebileceğim bütçeni aşıcak Alırsan bunu almanı isterim.
Marka olarak kullananlar var memnun kalan da var dediğim gibi hiç kullanmadım o yüzden sadece testlere ve kullanıcı yorumlarına dayanarak bu PSU önerisini yaptım. Bu fiyattan aşağısına hiç güvenim yok açıkca söyliyim.

Kendim rahatlıkla güveneceğim PSU önerisi yaparsam Asus markası olur. Markanın bir çok ürününü kullandım. Kalitelidir. Bütçe burayada çıkarsa yukarıdaki PSU'dan ziyade bunu öneririm ama yukardaki de iyidir.

Bu PSU güvenliğini pek ispatlayamamış. Kullanıcı tarafında da pek yorum yok. Ayrıyetten içerisinde Japon kapasitör de yok. O yüzden bu PSU'yu kimseye tavsiye etmem. Yabancı kaynaklarda listeye bile girememiş bir PSU. Öneriniz yanlış olmuş.

@LightYagami hocam neye göre beğenmediniz emoji atıp geçtiniz açıklamayı yaparsanız memnun olurum

@LightYagami Peki hocam açıklamayı ben yapayım mevzuyu da noktalayım. Ben bir PSU önerisi yapacaksam öyle kafama göre yapmam veya bir PSU'yu önermeyeceksem, tavsiye etmeyeceksem yine onu da kafama göre yapmam.
Neyi araştırırım:
1-Yabancı kaynaklarda testlere girmiş mi girmişse hangi seviyede kalmış
2-İçindeki bileşenler olarak hangi malzeme kullanılmış
3-Güvenlik Protokolleri tamam mı
4-Malzeme kalitesi ve malzeme ömrü
5-Kullanıcı Yorumları ve varsa testler
6-Güncellik ve Verimlilik
7-Firma givenilirliği ve muhatap
8-Bütçeyi aşmıyorsa Marka olması

Amacım kendimi açıklamak haklıyımdır veya değilimdir. Önemli olan birisine bir öneri yapacaksam kendim için ne düşüneceksem onun için de aynı şekilde düşünmektir. Kimseye gidip te al bunu bir şey olmaz demem. Araştırıp öyle tavsiye veririm. Umarım kendimi açıklayabilmişimdir.

Sizde neden beğenmediğinizi açıklarsanız ben de belki bilmediğim veya yanlış bildiğim bir şeyi öğrenmiş olurum ve düzeltmiş olurum.

Hayırlı günler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı