Hangi markalar tercih edilmeli?

• AMD İşlemci

Oy: 7 30,4%
  • AMD Ekran Kartı

Oy: 10 43,5%
  • İntel İşlemci

Oy: 13 56,5%
  • Nvidia Ekran Kartı

Oy: 10 43,5%
  • 300V+ Power Supply

Oy: 7 30,4%
  • 4GB RAM

Oy: 1 4,3%
  • 8GB RAM

Oy: 16 69,6%
  • 16GB RAM

Oy: 4 17,4%

• Oy verenlerin toplamı
    23

Barış Uysal

Kilopat
Daha fazla  
1500TL parayla nereden nasıl kar edilir? Pek bir bilgim olmadığı için tavsiye alıyım dedim herkes tavsiyesini etsin lütfen, tek bir tavsiyeyle kalmayalım.

1500TL'ye ne kadar sağlam bir bilgisayar toplayabilirim oyunlarda ve PC programlarında çok kasmaya sebep vermeyecek bir bilgisayar toplamak istiyorum ancak ne kadar tutar hangisini alırsam benim için daha faydalı olur, performansı yüksek hangisi olur uzun vadede nelerin bana faydası dokunur? Sürekli tamire göndermekten bıkmış biri olarak bunu soruyorum. Bazen online yayın yapma yada render gibi işlemlere de ihtiyacım olabiliyor o açıdan bana tavsiyeniz ne olur? Parçaları ve alım yerleri hakkında tavsiye linklerini yazmayı unutmazsanız sevinirim.

Bana sorarsan eğer bence 1500 TL'ye sağlam bir bilgisayarı çok zor toplarsın.Ben kendime 3500 TL bütçe koyduğum halde aşıyorum.(Ama sağlam toplamıştım.)

Arkadaşlar öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim, bana ayrıntılı bir yardımda buluna bilecek bu işlerde bilgili birinin yorumlaması benim için güzel bir imkan şu yüzden şuradan al veya şu sebepten şu sistemi tercih et gibi bir yorum yaparsa sevinirim. Çünkü bütçem çokta yüksek değil gördüğünüz gibi uzun bir süre beni idare edecek bir oyun ve stream amaçlı bir sistem toplamaya ihtiyacım var. Sistemin özelliklerini çok fazla değiştirmem mümkün olmayacak ne yazık ki. O sebeple en iyi performansı sağlayacak sistemi almak istiyorum. Özellikle bana link ile nereden veya ne şekilde almam konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Klavye mouse var ancak, monitör de almam gerekiyor bu sebepten dolayı ayrıntılı bir şekilde fikirlerinizi bana iletirseniz sevinirim. Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

Şimdi öncelikle oyun ve Stream için bu bütçe fazla yeterli değil. Ben senin yerinde olsam bu bütçeye PS4 alırdım. Hem 30-60 FPS sabit ve PC ile aynı grafiklerde oyun oynarsın. Nasıl olsa Twitch'den yayın da yapabilirsin. Hem unutma PS4 alacağın sistemden çok daha uzun ömürlü olur. Onun dışında sistem istiyorsan:
Asus A68HM – K – 155TL
Amd Athlon X4 860K – 255TL
Hi-Level 8GB DDR3 1600Mhz – 125TL (Team Dark Ram‘lerin Fiyatında oluşan artış nedeniyle sistemde Hi-Level Ram’e yer veriyoruz)
Gigabyte RX 460 Windforce OC 2GB – 480TL
Toshiba 1TB 7200RPM – 155TL
Aerocool VX Serisi 400W – 100TL
Dark Dragon Kasa – 145TL.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
. Buda oyun testleri.

Katılıyorum beklemelisin.
Hemen almayacağım sistemi, onun için geldiğindeki tavsiyenizide atabilirsiniz.
Şimdi öncelikle oyun ve Stream için bu bütçe fazla yeterli değil. Ben senin yerinde olsam bu bütçeye PS4 alırdım. Hem 30-60 FPS sabit ve PC ile aynı grafiklerde oyun oynarsın. Nasıl olsa Twitch'den yayın da yapabilirsin. Hem unutma PS4 alacağın sistemden çok daha uzun ömürlü olur. Onun dışında sistem istiyorsan:
Asus A68HM – K – 155TL
Amd Athlon X4 860K – 255TL
Hi-Level 8GB DDR3 1600Mhz – 125TL (Team Dark Ram‘lerin Fiyatında oluşan artış nedeniyle sistemde Hi-Level Ram’e yer veriyoruz)
Gigabyte RX 460 Windforce OC 2GB – 480TL
Toshiba 1TB 7200RPM – 155TL
Aerocool VX Serisi 400W – 100TL
Dark Dragon Kasa – 145TL.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
. Buda oyun testleri.
Sistem tavsiyeniz için teşekkür ederim, PS4 almayı düşünmüyorum, çünkü bilgisayarla ilgili oyun dışı işlerimide hallediyorum. Miktarın düşük olduğunu biliyorum ancak elimdeki parayı en azından iyi bir şekilde değerlendirmek istiyorum uzun bir süre almama gibi bir ihtimalim var 1400-1500 TL'ye kadar ödeme yapabilirim.
Not: Eski bilgisayarım 7-8 sene idare etti beni özellikleri;markası Casper, Adobe Readon 4600 Series Ekran kartı, 4,00GB İkili-Kanal DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24) Ram Bellek, Intel Core i3 2100 @ 3.10GHz Sandy Bridge 32nm Teknoloji İşlemci, PEGATRON IPXSB-H61 (Socket 1155) anakart, 465GB SAMSUNG HD503HI ATA Device (SATA) Hard disc

O fiyata guvendigin bir kaynaktan ikinci el sistem alabilirsin eski ama guclu chipset ve islemcilerle guzel sogutucu ve o.c. ile yeni islemci performansini yakalayabilirsin. Bu ikisi disinda kurlar bu duzeydeyken 0 alacagin parcalar performans olarak seni mutlu etmez. Yeni AMD APU'ları beklemekte bir secenek.

Son düzenleyen: Moderatör:
O fiyata guvendigin bir kaynaktan ikinci el sistem alabilirsin eski ama guclu chipset ve islemcilerle guzel sogutucu ve o.c. ile yeni islemci performansini yakalayabilirsin bu ikisi disinda kurlar bu duzeydeyken 0 alacagin parcalar performans olarak seni mutlu etmez. Yeni amd apulari beklemekte bir secenek
Tavsiyeniz için teşekkür ederim, tavsiyelerin devamını bekliyorum.
Not:Ne kadar bilgi ve tavsiye o kadar iyi bu arada rica ediyorum satın alma linkleriyle de tavsiyelerde bulunursa diğer arkadaşlar sevinirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı