1500TL Z490 anakart tavsiyesi

Bütçe
1500
Bence Z serisi her yönden B ve H serisinden iyidir. Geleceğe yatırım amaçlı alınacaksa Z serisi alınmalı
B550 ile Z490' nın üst modelleri neredeyse birbiriyle eşittir. H serisinden zaten iyidir.
Gelecek odaklı olması için illaki Z serisi bir anakart olmasına gerek yok, B550- A Gaming ROG Strix ile TUF Z490 aynı fiyat, TUF mu, ROG mu? tabii kide ROG olacaktır. ROG VRM, soğutma ve sağlamlık olarak daha iyi olacaktır.

B550 ile Z490'nın üst modelleri neredeyse birbiriyle eşittir. H serisinden zaten iyidir.
Gelecek odaklı olması için illaki Z serisi bir anakart olmasına gerek yok, B550- a Gaming ROG STRIX ile TUF Z490 aynı fiyat, TUF mu, ROG mu? Tabii ki de ROG olacaktır. ROG VRM, soğutma ve sağlamlık olarak daha iyi olacaktır.

B460 için yazdığınızı varsayıyorum zira B550 AMD'ye ait. B serisi üst segment bir anakart ile Z serisi orta bir seviye anakart arasında sanırım Z serisini tercih ederdim. Giriş seviyesi Z yerine üst seviye B alabilirim ki zaten konu başında belirttiğim gibi almıştım. Fakat sonra iade edip B460M A PRO'ya geçiş yaptım. 600TL'ye aldım memnunum.

B460 için yazdığınızı varsayıyorum zira B550 AMD'ye ait. B serisi üst segment bir anakart ile Z serisi orta bir seviye anakart arasında sanırım Z serisini tercih ederdim. Giriş seviyesi Z yerine üst seviye B alabilirim ki zaten konu başında belirttiğim gibi almıştım. Fakat sonra iade edip B460M A PRO'ya geçiş yaptım. 600TL'ye aldım memnunum.
B550 serisinin AMD' ye ait olduğunu biliyorum. Arkadaşın B550' nin, Z490' dan kötü olduğunu söylediği için yazmıştım. Hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı