1500TL Z490 anakart tavsiyesi

Bütçe
1500

RamizKaraeski17

Hectopat
Daha fazla  
İndirimlerden i3 10100F satın aldım. İleride de i7 takmayı düşünüyorum. Şu an için 1500TL bandında ASUS TUF Z490 PLUS gözüme çarptı. Wi-Fi olan model değil. Gerek de yok Wi-Fi olmasına. Linkini ekliyorum. Prime serisinin daha çok giriş seviyesi olduğunu biliyorum fakat Prime Z490-P hakkında olumlu incelemeler okumuştum. ASUS marka olması şart değil. 1500-1600TL civarında önerebileceğiniz nispeten orta seviyeye yakın F/P anakart tavsiyelerini bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.

Açıkçası fazladan 450TL vermek yerine bir anda fikir değiştirip indirimde 1230TL'ye ASUS ROG STRIX B460-F satın aldım. Zaten overclock yapmayacağım ileride de. Şu anlık 2666MHz değişince de 2933 MHz yeteceğini düşündüm. 3000MHz ile 3600MHz arasındaki genel ortalamada %5 -%10 performans farkı için 350-450TL vermek istemedim. Keza 3600MHz ve üstü RAM'lerin de fiyatları ortada. Teşekkür ederim cevaplar için. Sizce hata mı ettim?

Zamanında z serisi anakart almayışımın sonuçlarını çektim bu ay. OC yapmam dedim fiyattan. 300-500 kıstım ve i7-6700 aldım. Anakartı da H170 modeli aldım. Orada Z170 alsaydım sonra işlemci upgrade için misal bir üst seri 6700K veya 7700K olabilirdi. Ufak bir al-sat ile işi görebilirdim. Pişman olduk ve güncelleme yaptım şimdi. Ama aynı hataya düşmemek için z490 ve 10700K aldım :) masaüstünün olayı budur. Ufak yükseltmelerle 3-5 sene sonra geliştirebilme imkanın var. O yüzden bence kesinlikle kısılmamalı gereken tek donanım anakart.

İndirimlerden i3 10100F satın aldım. İleride de i7 takmayı düşünüyorum. Şu an için 1500TL bandında ASUS TUF Z490 PLUS gözüme çarptı. Wi-Fi olan model değil. Gerek de yok Wi-Fi olmasına. Linkini ekliyorum. Prime serisinin daha çok giriş seviyesi olduğunu biliyorum fakat Prime Z490-P hakkında olumlu incelemeler okumuştum. ASUS marka olması şart değil. 1500-1600TL civarında önerebileceğiniz nispeten orta seviyeye yakın F/P anakart tavsiyelerini bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.

TUF Gaming kronik sorunlu ve sorun çıkaran bir anakart alacaksanız bence Gigabyte Z490 vision g he dersenizki çok fazla bu bana o zaman arkadaşların dediği gibi Tomahawk öneririm.
Zamanında Z serisi anakart almayışımın sonuçlarını çektim bu ay. OC yapmam dedim fiyattan. 300-500 kıstım ve i7-6700 aldım. Anakartı da H170 modeli aldım. Orada Z170 alsaydım sonra işlemci upgrade için misal bir üst seri 6700K veya 7700K olabilirdi. Ufak bir al-sat ile işi görebilirdim. Pişman olduk ve güncelleme yaptım şimdi. Ama aynı hataya düşmemek için Z490 ve 10700K aldım :) masaüstünün olayı budur. Ufak yükseltmelerle 3-5 sene sonra geliştirebilme imkanın var. O yüzden bence kesinlikle kısılmamalı gereken tek donanım anakart.

Çok haklısınız.
Ben i5'e Z serisi anakart aldığım için insanlar i5'e Z serisi anakartmı alınır deyip gülüyorlardı kendileri B ve H serisi aldılar şu an pişmanlar çünkü ne MHz hızı yükseliyor ne de iyi soğutuyor oyunlarda çok ısınıyormuş ve malzeme kalitesi elbette çok önemli performansını da etkiliyor aldığınız sistem parçalarının. Z serisi gerçekten başarılı her konuda hiç düşünmeden Z serisi öneririm fakat bütçeniz kısıtlıysa ve zaten oyun falan oynamıyorsanız öyle şeylerle işiniz yoksa performans umrunuzda değilse geleceğe dönük olup olmamasını umursamıyorsanız alın B veya H serisi.
Ama geleceğe dönük değillerdir bunu göz önünde bulundurmak lazım.

Son düzenleme:
1000 TL daha pahalı oluyor. TUF serisinin eski ekran kartları sorunludur, anakartları değil.

Çok fazla şikayet var TUF Gaming de, ve Prime serisi de öyle şu an en iyi seri ASUS ROG STRIX gibi.
YouTube da inceleme videoları da epey iyi özellikleri de öyle fiyatlar biraz uçuk ama ASUS alacak olsam onu alırdım galiba.

Geri
Yukarı