1500TL'ye Sistem Tavsiyesi

crewman58

Hectopat
Daha fazla  
Beyler ben alttaki gibi bir sistem topluyorum. Sizce nasıl olmuş . Eksik haya yada fiyattan düşme gibi bir imkan var mı ? Tabi ki de sistemin performansını düşürmeden.

gff.png

Dosya Ekleri

• gff.png
    gff.png
    44,6 KB · Görüntüleme: 478
Ekran kartı GTX 750Ti'dan daha iyi. İşlemci basit bir OC ile i3 seviyelerine gelebilir. RAM'i de şimdi 4GB alıp 1-2 ay sonra eline para geçinde artırabilirsin.

Bi kere artan para diye bir olay olmayacak, 100-150 TL zarara gireceksin eğer öyle yaparsan. Sen GTX 750 Ti almayı kafana koymuşsun. Sana tavsiye veriyorum kabul etmiyorsun. GTX 750 Ti alırsan alacağın performans R9 270X'in altında olur. İşlemcinin zaten oyun performansına etkisi fazla değil. Yine de sen bilirsin.

Bari biyerden kısıp ram alalım ailem zaten marka pc istiyordu zor ikna ettim. Benim durumumu da anla be :)

Kardeşim i3 isteme amacım senin önerdiğin stokta yok bizim burdaki vatanda o yüzden başka açıklaması yok. i3
le bir sistem deneyelim ama genede 1500u geçmesin beni csgo da hightda mediumda farketmez rahat fps aldırsın o bana yeter.

xc.png

Bir kere harici ekran kartı alınacaksa apu sistem toplanması mantıksız olur. Bütçe çok az daha artırılarak i3 ve h81 plus tercih edilebilir. Hem intel kalitesi olur, hem de sistem daha uzun ömürlu olur.

Kardeşim önerdiğin işlemci yok stokta bana i3le bi sistem derle o zaman 1500a ekran kartı 750 olsun zaten fiyatına göre güzel :=)

Screenshot_2015-07-18-14-44-16.png
Screenshot_2015-07-18-14-44-08.png
Şöyle bir sistem alabilirsin. Ramler az dersen 1500 tl olarak topladım ancak 4 gb ram çoğu oyun için yeterli olacaktır. Ilerde bütçen olursa yanına bir tane daha ekleyip çift kanal çalıştırabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı