1500X sistem Warzone 2.0'da işlemci kullanımı %50'yi geçmiyor

• Konuyu başlatan Iron
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 200
İşletim sistemi
Windows 11

Iron

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200MHz CL16
Ekran kartı
1080Ti Founders Edition
Anakart
MSI B350M Mortar
İşlemci
AMD Ryzen 1500X
Merhaba öncelikle sistem özelliklerimi belirtiyim.

İşlemci: AMD Ryzen 1500X.
RAM: DDR4 16 GB 3200 MHz.
Ekran kartı: 1080 Ti Founders Edition.
Güç kaynağı: Cooler Master 500W.
İşletim sistemi: Windows 11.

Sorunum ise işlemci kullanımı oyunda %50'yi geçmiyor, ekran kartı kullanımı ise %43 ile %89 arası değişmekte.

İşlemci kullanımı hiç %100'de %100'e çıkmıyor oyunu Full HD ayarlarda ultrada oynuyorum FPS değeri 43-78 arası değişmekte. Ve haritaya düştüğünüzde grafikler geç yükleniyor silahlar sonradan ortaya çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM tek kanal mı?
Güç kaynağı tam modeli ne? 500W, o sistem için biraz sınırda kalıyor.
Diğer oyunlarda böyle bir sorun yaşıyor musunuz?

RAM tek kanal mı?
Güç kaynağı tam modeli ne? 500W, o sistem için biraz sınırda kalıyor.
Diğer oyunlarda böyle bir sorun yaşıyor musunuz?

Yaşıyorum. Özellikle the Witchr'da çok daha fazla oluyor. RAM çift kanal. Cooler Master g500.

Oyun HDD'de kurulu galiba. Doku geç yüklenme sorunu HDD yüzünden oluyor olabilir.
Düşük kullanım için ise güç kaynağından şüpheleniyorum. Sistemi aynı parçalarla uzun süredir mi kullanıyorsunuz?

Geç yüklenme olayı disk yüzündendir büyük ihtimalle ancak performans sorunun işlemci yetersizliğinden kaynaklanıyor. Warzone'da işlemci ağırlık bir oyun olduğu için daha iyi bir işlemciye yükseltme yapmak daha iyi performans almanı sağlar. Ekran kartın günümüz için hala güçlü.

Geç yüklenme olayı disk yüzündendir büyük ihtimalle ancak performans sorunun işlemci yetersizliğinden kaynaklanıyor. Warzone'da işlemci ağırlık bir oyun olduğu için daha iyi bir işlemciye yükseltme yapmak daha iyi performans almanı sağlar. Ekran kartın günümüz için hala güçlü.
Biraz işlemci darboğazı olabilir ama Warzone optimizasyonu o kadar da kötü değil. 8 thread kullanabiliyor diye hatırlıyorum. İşlemci kullanımının %50'de kalması biraz düşük geldi.

Sanırım en mantıklısı Afterburner/RivaTuner ile işlemci çekirdeklerini tek tek izleyip herhangi bir çekirdeğin %100'e ulaşıp ulaşmadığını gözlemlemek. Ondan sonra daha doğru bir yorum yapabiliriz diye düşünüyorum. Zira 1080ti çok çok güçlü bir kart. 1500x'in besleme konusunda problem yaşaması çok muhtemel

Geri
Yukarı