İşlemci kullanımı oyunlarda %50'yi geçmiyor

Kaan Cihan

Hectopat
RAM
Crucial Ballistx 8GB 3200MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Biostar 256GB SSD
Ekran kartı
İnno3D GTX1650 OC
Anakart
Asus AMD A320M-R
İşlemci
Ryzen 5 1600 AF
Selam, Valorant- CS:GO oyunlarını oynuyorum. Fakat özellikle Valorant oynarken işlemci kullanımı yüzde 50'yi bile geçmiyor. Acaba bu kullanımı maksimuma çıkarıp daha iyi performans almam mümkün müdür?

Bu arada oyunu düşük ayarlarda da oynasam yüksek ayarlarda da oynasam işlemci kullanımı artmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı kullanımı % kaç oluyor yazabilir misiniz?

Yüzde 30-45 bandında.

İşlemci kullanımı ekran kartı kullanımı düşmedikçe çok da önemli değil, Valorant gibi rekabetçi oyunlarda az kullanım görmeniz doğal.

FPS oyunlarının çoğu işlemciye daaylı olduğu için acaba işlemciyi daha performanslı çalıştırabilir miyim diye düşünüyorum.

Ekran kartı tam performans çalışıyor.

FPS oyunlarının çoğu işlemciye daaylı olduğu için acaba işlemciyi daha performanslı çalıştırabilir miyim diye düşünüyorum.

O zaman gayet normal değerler bunlar hocam. Ayarları kısarsanız işlemci kullanımı artar diye biliyorum. Yanlışım varsa benden daha bilgili hocalarım düzeltirse hatalıysam sevinirim :).

O zaman gayet normal değerler bunlar hocam. Ayarları kısarsanız işlemci kullanımı artar diye biliyorum. Yanlışım varsa benden daha bilgili hocalarım düzeltirse hatalıysam sevinirim :).

Haklısınız, ben de işlemciye yük bindirmek için çözünürlüğü bile düşürüyorum fakat işlemci bana mısın demiyor yüzde 40'larda dolaşıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı