1500X sistem Warzone FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

Hypno

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Oyun sırasında nadiren FPS düşüşü yaşıyorum. Sorunun ne olduğunu anlamadım. Alt Tab ile masaüstüne geldiğimde kısa bir süre sonra PC kendine geliyor tekrar oyuna tıklayınca kaldığım yerden devam edebiliyorum. Bazen kendine gelmiyor ve grafik ayarından bir şeyi değiştirdiğim zaman düzeliyor. Driverlar güncel sadece bu oyunda oluyor ve sıcak çatışmada sinir bozucu olabiliyor. Sizce neden oluyor?

Sistem:
  • GTX 1060 6 GB.
  • Ryzen 5 1500X.
  • 16 GB RAM Dual kit.

warzonefps.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu oyunda çözünürlük problemi vardı hatırladığım kadarıyla. Render resolution kaçta gösteriyor?
Kendi ayarladığı zaman 66-70 gibi ayarlıyor ve oyun piksel piksel oluyor. GeForce Experience ile optimize ettiğim zaman 100 oluyor. Açıkçası optimize ettikten sonra FPS 60-70 arasında geziyor kendisi niye 70'e düşürüyor anlamıyorum.

Kendi ayarladığı zaman 66-70 gibi ayarlıyor ve oyun piksel piksel oluyor. GeForce Experience ile optimize ettiğim zaman 100 oluyor. Açıkçası optimize ettikten sonra FPS 60-70 arasında geziyor kendisi niye 70'e düşürüyor anlamıyorum.

Bunu bir deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun bana kalırsa oyun veya yazılım kaynaklı. GeForce Experience ayarını kapatin.

Geri
Yukarı