150TL altı multimetre önerisi

mdy

Decapat
Daha fazla  
150TL altı bir multimere arıyorum ama markalar hakkında çok bilgim yok. Dayanıklı, buzzer modu, direnç ölçüm, Volt ölçüm, dc/ac destekleyen ve amper vb. özellikleri olan bir multimetre önerebilir misiniz? Hobi için kullanacağım profesyonel bir şeye gerek yok.

Sizin yerinizde olsam internetteki en ucuz avometreyi satın alırdım göreceksiniz ki bütün işinizi görecek zamanında 10 TL'ye aldığım avometre yıllardır peşimden geliyor sadece ben değil cevremdeki insalarda öyle ve aktif olarak kullanıyorum arada probları kopabiliyor onu da lehimleyi verirsiniz :D
Bahsettiğim avometre bu bir de bunun siyahı var bütün meslek liselerini mezun etmiştir kendisi.

Not ekliyorum daha önce sözde marxlow bir multimetre aldım hıye diye çakma bir marka geldi. (iade ettim) Ondan güvenilir bir satıcı olursa sevinirim.

Not ekliyorum daha önce sözde marxlow bir multimetre aldım hıye diye çakma bir marka geldi. (iade ettim) Ondan güvenilir bir satıcı olursa sevinirim.

Direnç.net benim nezlimde gayet güvenilir müşteri destekleri başarılı. Hatta öğrenciyse e-posta tarak indirim bile isteyebilrisin.

Sizin yerinizde olsam internetteki en ucuz avometreyi satın alırdım göreceksiniz ki bütün işinizi görecek zamanında 10 TL'ye aldığım avometre yıllardır peşimden geliyor sadece ben değil cevremdeki insalarda öyle ve aktif olarak kullanıyorum arada probları kopabiliyor onu da lehimleyi verirsiniz :D
hocam benim bir arkadaşım vardı dediğiniz gibi bulduğu ucuz bir multimetreyi aldı tam bilmiyorum ama galiba multimetre sigortayı/devredeki elemanları bozmuş ilk önce kendi hatası olduğunu düşünmüş ama 3 4 defa tekrar edince içini açıp bakmış 2 tl lik bi pcb deki sorundan kaynaklanmış yanı 100tl kurtarmak için yaklaşık 450tl kaybetmiş

Bahsettiğim avometre bu bir de bunun siyahı var bütün meslek liselerini mezun etmiştir kendisi.
anlattığım hikayedeki multimetrede buydu galiba. ondan onu cok gözüm tutmadı.

150TL altı bir multimere arıyorum ama markalar hakkında çok bilgim yok. Dayanıklı, buzzer modu, direnç ölçüm, Volt ölçüm, dc/ac destekleyen ve amper vb. özellikleri olan bir multimetre önerebilir misiniz? Hobi için kullanacağım profesyonel bir şeye gerek yok.
@Yasin_R'ın önerdiği multimetreyi alabilirsin. 150TL fiyat bandında iyi multimetre yok zaten.
Hobi amaçlı kullanacağınız için size gelişmiş özellikler lazım olmaz. Hem yanlış bir şey yapıp multimetreye zarar verirseniz en kötü 60TL yanar. Onun dışında sigortası vs atarsa tamir etmesi de kolay olur.
O multimetre'nin tek kötü özelliği buzzer'ın ses seviyesi düşük olması duymak için sizin kulağınıza yakın olması lazım.

hocam benim bir arkadaşım vardı dediğiniz gibi bulduğu ucuz bir multimetreyi aldı tam bilmiyorum ama galiba multimetre sigortayı/devredeki elemanları bozmuş ilk önce kendi hatası olduğunu düşünmüş ama 3 4 defa tekrar edince içini açıp bakmış 2 tl lik bi pcb deki sorundan kaynaklanmış yanı 100tl kurtarmak için yaklaşık 450tl kaybetmiş

anlattığım hikayedeki multimetrede buydu galiba. ondan onu cok gözüm tutmadı.
O arkadaşınız yanlış ölçüm almaya çalışmış olabilir. Akım moduna alıp da devreye paralel bağladıysa multimetreyi her şeyi yakar.

Aslında bu anlattığınız teknik olarak mümkün değil. Multimetreyi her kullanmaya kalkıştığında buzzer kademesinde probları birbirine değdir ve test et. Ardından ölçümlerini yap ayrıca PCB'ye zarar gelecek kadar fiziksel hasar uygulamazsan. Herhangi bir sorun ile karşılaşmazsın yaşaya bileceğin en kötü dürüm yüksek voltajı ölçerken probları kısa devre etmesi ki bugüne kadar öyle bir şey ne yaşadım ne de duydum çünkü probları her zaman test ederim bu durumda sigortalar atar gider elinle kaldırır hayatına devam edersin. Şunu da eklemek istiyorum bu bahsetmiş olduğum avometre ile 400TL'lik arasında dağlar kadar fark olmayacak yaşadım biliyorum. Eğer gerçekten kaliteli olsun istiyorsanız uni-t gibi markalara yönelmeniz gerekcektir ama onlarında fiyatları malum.

İçini rahatlatmak açısından söylüyorum bugüne kadar birçok avometre kullandım kuşkusuz en iyisi unıt marka olanıydı ama elektroniği bana öğreten bu arkadaş oldu ve piyasanın en ucuz avometrelerinden biriydi şu an da 100TL'yi aşkın durumda. Dijital Multimetre- Avometre - Mini Ölçü Aleti - XL830L Satın Al | Robo90

Geri
Yukarı