15k bütçeli Gaming laptop önerisi

Bütçe
15k

MehmetS10

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır araştırıyorum ve hiçbir şekilde hiçbir laptopa işte bu diyemiyorum. Monster Tulpar T7 21.5 al diyenler oluyor sonrasında çok ısınıyor aşırı ses çıkarıyor BIOS'ları sorunlu diyenler çıkıyor salıyorum. MSI Alpha17 bakıyorum o fiyata 5600M alınmaz diyorlar.17.3 inch cihaz tercih etmek istiyorum ve 8 yıldır mangal gibi ısınan bir cihaz kullandığım için artık gerçekten az ısınan ve bana hissettirmeyecek bir cihaz kullanmak istiyorum. Cihazı genellikle oyun için ve üniversite için kullanacağım. Lütfen tavsiyelerinizi bırakın aşağıya.

Hocam biz de çok arada kalıyoruz seçimimizde ama sanırım bu bütçede en mantıklı T7 v21.5 gibi. Mux switchi olsun ekran kalitesi olsun. Bütün laptopların incelemelerini izliyorum emin olun Helios 300'den fazla ısınmıyor. Helios 300 işlemcisi de 90 dereceleri görüyor, Monster'da 85-90'larda geziyor. Belki kasa olarak sıcağı belli ediyodur orasını bilemiyorum ama işlemci sıcaklığı olarak bir fark yok. GPU'da ise 5-10 derece daha fazla geziniyor Monster. Bunu da Max-P olmasına bağlıyorum. Daha yüksek Watt çektiği için biraz daha sıcak çalışması normal.

Bir de birkaç tane ölü piksel şikayeti gördüm Tulpar'da ama ne kadar ciddidir, sadece tesadüf müdür bilmiyorum.

Geri
Yukarı