15k bütçeli Gaming laptop önerisi

Bütçe
15k
Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır araştırıyorum ve hiçbir şekilde hiçbir laptopa işte bu diyemiyorum. Monster Tulpar T7 21.5 al diyenler oluyor sonrasında çok ısınıyor aşırı ses çıkarıyor BIOS'ları sorunlu diyenler çıkıyor salıyorum. MSI Alpha17 bakıyorum o fiyata 5600M alınmaz diyorlar.17.3 inch cihaz tercih etmek istiyorum ve 8 yıldır mangal gibi ısınan bir cihaz kullandığım için artık gerçekten az ısınan ve bana hissettirmeyecek bir cihaz kullanmak istiyorum. Cihazı genellikle oyun için ve üniversite için kullanacağım. Lütfen tavsiyelerinizi bırakın aşağıya.

17 inç için v21.5,
15 inç için Dell Gaming G15 6BR7W165C Ryzen 7 5800H 16GB 512GB SSD 6GB RTX3060 15.6 120Hz Windows 10 Home « Kuantum Sanal Dell

Hocam biz de çok arada kalıyoruz seçimimizde ama sanırım bu bütçede en mantıklı T7 v21.5 gibi. MUX Switch'i olsun ekran kalitesi olsun. Bütün laptopların incelemelerini izliyorum emin olun Helios 300'den fazla ısınmıyor. Helios 300 işlemcisi de 90 dereceleri görüyor, Monster'da 85-90'larda geziyor. Belki kasa olarak sıcağı belli ediyordur orasını bilemiyorum ama işlemci sıcaklığı olarak bir fark yok. GPU'da ise 5-10 derece daha fazla geziniyor Monster. Bunu da Max-P olmasına bağlıyorum. Daha yüksek Watt çektiği için biraz daha sıcak çalışması normal.

Bir de birkaç tane ölü piksel şikayeti gördüm Tulpar'da ama ne kadar ciddidir, sadece tesadüf müdür bilmiyorum.

Hocam şu an kullandığım bilgisayar özellikle yazları 3-4 CS:GO maçından sonra o kadar ısınıyor ki yakıcam diye korkup kapatıyorum. Tulpar'da falan böyle bir sıkıntıyla karşı karşıya kalmaktan korkuyorum.

Hocam bu Dell'in 144 Hz versiyonu yok sanırım değil mi? Bir de MSI 6000 serisi laptoplar ne zaman gelir tahmini gözümüz yollarda kaldı? 15K bütçeye çok tercih edilebilir bir laptop olur bence.

165Hz ekran seçeneği var hocam, ama Dell Türkiye'ye getirmiyor nedense. MSI Alpha çıktı ama çıkmaz olaydı, dış kasa berbat edilmiş. Artık metal değil plastik, çerçeveler kalınlaşmış. Klavye tuş başına RGB SteelSeries klavye değil, MSI üretimi tek bölge RGB Abra çakması klavye. Nereden tutsan elinde kalır hocam.

16259014267204352299688382724740.png

Bravo görünümlü yeni Alpha.

product_6_20200710150814_5f0813deb9066.png

Eski Alpha.
Farkın bu kadar büyük olmasının sebebi Alpha serisi artık GP serisi Şasi değil GL serisi kullanıyor. GL serisini berbat etmişlerdi zaten, alphanında GL kasasına düşmesi ile Alpha da rezalet olmuş.

Geri
Yukarı