16.000-17.000 TL Sistem toplama

kobebryant8

Decapat
Arkadaşlar merhaba,

Yakın zamanda arkadaşım için bir sistem toplamaya karar verdik. Kendisi pek ilgilenmediği için ben yardımcı oluyorum. Sizin de yorumlarınızı almak isterdim çünkü aklımda bir kaç soru işareti var. Sistemi QP üzerinden toplamaya karar verdik. ( Lütfen başka yer linki atmazsanız sevinirim ) Tercih ettiğimiz seçenekleri koyacağım. Alternatif ürünleri de en alta yazıcam.

KASA: Cooler Master MasterBox TD500 ARGB Kristal Mesh Ön Panel Temperli Cam Mid Tower ATX

ANAKART: MSI MAG B550 Tomahawk AM4 ATX Anakart

İŞLEMCİ: Ryzen 5 5600x

EKRAN KARTI: Asus TUF Gaming GeForce RTX 3060 Ti V2 LHR OC Edition 8GB 256Bit Ekran Kartı

RAM: Corsair Vengeance RGB PRO 16GB (2x8GB) 3600Mhz DDR4 CL18-22-22-42 Siyah RGB Ram

SSD: Samsung 980 PRO PCIe 4.0 NVMe M.2 2280 SSD

HDD: Western Digital Blue WD10EZEX 1TB 7200RPM Sata 3.0 64MB 3.5"

SIVI SOĞUTMA: Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 RGB

Güç Kaynağı: Corsair RM750 80+ Gold 750 Watt Full Modüler Güç Kaynağı

Alternatif olarak anakart: MSI MAG B550M Bazooka AM4 mATX Anakart veya MSI MAG B550M Mortar WIFI AM4 mATX Anakart

Alternatif Ram: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8) DDR4 3200MHz CL16

Alternatif Güç Kaynağı: XPG Core Reactor 750W 80 Plus Gold

Sizlerde fikrinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim. Genel ilk tercihlerin olduğu sistemi de değerlendirirseniz çok iyi olur.

Şimdiden teşekkür ederim, iyi günler.

Son düzenleme:
@Ducé cevap için teşekkür ederim. 2021 sonu diyorlar ama ne zaman çıkacak hala belli değil. Birde yüksek çıkacağı için bütçeyi aşabilir.

@BedelsizASKER hem yeni nesi gen4 olduğu için onu tercih etmiştik. HDD oyun için ssd windows için düşündük.

@Empty1 QP üzerinden önerebileceğin varsa 16.500tl sevinirim.

@Ducé cevap için teşekkür ederim. 2021 sonu diyorlar ama ne zaman çıkacak hala belli değil. Birde yüksek çıkacağı için bütçeyi aşabilir.

@BedelsizASKER hem yeni nesi gen4 olduğu için onu tercih etmiştik. HDD oyun için ssd windows için düşündük.

@Empty1 QP üzerinden önerebileceğin varsa 16.500tl sevinirim.
Bütçe oldukça yüksek ve 2021 sonuna kadar bekleyecekseniz SSD, HDD ve KASA/PSU tarafında yapacağınız kontrollü fiyat değişimleriyle maaliyetsiz DDR5'e geçebilirsiniz diye düşünüyorum.

Bütçe oldukça yüksek ve 2021 sonuna kadar bekleyecekseniz SSD, HDD ve KASA/PSU tarafında yapacağınız kontrollü fiyat değişimleriyle maaliyetsiz DDR5'e geçebilirsiniz diye düşünüyorum.
Hocam DDR5 için sadece RAM değişimi yeterli geliyor mu yoksa Anakart filan da değiştirmek gerekli m? Bilginiz var mı?

kasaya çok para yazmışsınız. gece gözünü yoracak bi kasaya bu kadar para vermek anlamsız kalıyor. 5600den 5800e geçebilirsin kasa değiştirerek. Ram için 1x16 kullan m2 büyük ihtimal 250 gb ne sisteme ne oyuna yerin kalmayacak her oyun değiştirmek istediğinde oyun silmek zorunda kalcaksın onun yerine 500 gb başka bir m2 bul derim ben. bu fan da benim için normalden fazla dikey soğutmalı bir fan kullanman senin için mantıklı olacak sonuçta sürekli açık kalacak bir server kurmuyorsun

Geri
Yukarı