16.000-17.000 TL Sistem toplama

Maalesef hocam. İntel ve AMD'nin yeni nesil İşlemcilerini destekleyen anakartlarla uyumlu çalışması gerektiğini düşünüyorum. Aksi takdirte DDR5 RAM'e geçiş süreci çok sancılı olabilir ülkemizde.
Sistem için bir önerin var mıdır peki :)
kasaya çok para yazmışsınız. gece gözünü yoracak bi kasaya bu kadar para vermek anlamsız kalıyor. 5600den 5800e geçebilirsin kasa değiştirerek. Ram için 1x16 kullan m2 büyük ihtimal 250 gb ne sisteme ne oyuna yerin kalmayacak her oyun değiştirmek istediğinde oyun silmek zorunda kalcaksın onun yerine 500 gb başka bir m2 bul derim ben. bu fan da benim için normalden fazla dikey soğutmalı bir fan kullanman senin için mantıklı olacak sonuçta sürekli açık kalacak bir server kurmuyorsun
Yorum için teşekkür ederim. Oyun için hdd kullanmayı düşünüyoruz. Günümüzde 500gb de yetmeyecek.

HDD'ye ne derece ihtiyacınız var bilmiyorum yukarıda ki arkadaşın dediği gibi kasanın makyajından kısıp en azından 512GB'lık M.2'lere yönelebilirsiniz. Yerinizde olsam sadece 1TB'lık M.2 takarım.
Şuan ki hdd ve ssd çıkarırsam eğer geriye aynı fiyata XPG SX6000 Pro NVMe M2 2280 SSD bu ürün kalıyor. Bunun yerine de daha iyi bir ssd ve depolama için HDD olarak düşündük.

Geri
Yukarı