16.000₺ hangi telefonu almalıyım?

Adam performans odaklı bakıyor diye. OnePlus ve Samsung varken yüzüne bakmam. Hele ki POCO'nun asla.
Yani POCO iyi mi kötü mü?

Önceki mesajımda da belirttiğim gibi youtube, kitap okuma, film/dizi izleme hariç oyun falan oynamıyorum. Sadece kamera önemsiz olduğundan performans dedim.

Keşke moderatörler her başlığa müdahele etmese. Normalde başlığa 11 bin - 16 bin gibi aralık belirtmiştim fakat bu şekilde düzenlenince haliyle herkes sınırda öneri yapıyor.

Yazılım ve malzeme kalitesi üzmez diyorsanız F4 alayım yoksa S20 FE. Eğer ciddi fark olacaksa S21 FE veya Honor 90'a zorlayabilirim. X4 GT bütçemi aşıyıor maalesef. 5 yıla bir telefon değiştirdiğim için yukarıda bahsettiğim işleri kasmadan akıcı bir şekilde en az 4 yıl yapabilecek bir telefona ayırmam gereken bütçeyi kestiremiyorum sadece.

@Khapri Samsung yazılımı ile POCO yazılımı arası dağlar kadar fark var.
Ben oyun için diyorsunuz sanmıştım. 4 yıl götüreceğini de zannetmiyorum.
S20 FE alın ya da S21 FE zorlayın o halde. Ciddi bir fark yok, hayır.
4 yıl götüreceğini zannetmiyorum derken POCO'yu mu kast ettiniz, hepsini birden mi? Şuanki telefonum huawei y7 bile (snapdragon 450 varmış) 4 senedir bende son 1 yıldır kasmalar rahatsız edici düzeyde başladı.

Performans önemli derken oyun oynadığım için değil kamerayı neredeyse hiç kullanmadığım için tercihim o yönde. Xiaomi hakkında her yerde tonla olumsuz yorum okuyunca biraz korkuttu.

Her markada iyi ve vasat cihazlar var. Xiaomi'nin amiral gemisi veya amiral gemilerine yakın serilerinde sıkıntı pek yok. Çoğu markada da öyle zaten.
Tonla olumsuz yorum yapanlara kulak asmayın. Klavye başı sallama çoğu. Genelleme yapmak da yanlış. Amiral gemisi cihazla redmi cihazı kıyaslayan zeka kapasiteleri de ayrı facia.
Daha düne kadar S22 ve S21FE yi forumlarda yerden yere vuruyorlardı. Exynos, pil, ısınma vs, aman uzak durun vs. vs. Bir sürü kusurlar yazılırdı. Şimdi neredeyse kral ilan edildiler :)
Bence S22 de S21FE de gayet iyi cihazlar. S23 zaten efsane olmuş.
Şu an bende Xiaomi 12 kullanıyorum. O da muazzam cihaz. S22'den kamera harici çok daha iyi.

Birkaç gündür araştırıyorum da kafam çok karıştı. Yardımcı olabilir misiniz?

Aklımda S20 FE modeli var.

Kameranın bir önemi yok, sadece performansı önemsiyorum.

S21 FE modeli ile arasında 4 binden fazla fiyat farkı var ve kamera hariç değerlendirirsek 4 bin fazla vermeye değer mi emin olamadım. Zorunda kalmadıkça 15 binlere çıkmak istemiyorum.

Bu fiyat aralığında POCO X5 Pro, A34, A54 ve bütçeyi zorlayıp Honor 90'a çıkmadığım sürece başka model bulamadım.
Samsung S21 FE. Oyun performansı istiyorsan Poco X4 GT ve Poco F4.
Eğer ki 15.000₺ seviyelerine çıkmam diyorsan Samsung S20 FE.

Her markada iyi ve vasat cihazlar var. Xiaomi'nin amiral gemisi veya amiral gemilerine yakın serilerinde sıkıntı pek yok. Çoğu markada da öyle zaten.
Tonla olumsuz yorum yapanlara kulak asmayın. Klavye başı sallama çoğu. Genelleme yapmak da yanlış. Amiral gemisi cihazla redmi cihazı kıyaslayan zeka kapasiteleri de ayrı facia.
Daha düne kadar S22 ve S21FE yi forumlarda yerden yere vuruyorlardı. Exynos, pil, ısınma vs, aman uzak durun vs. vs. Bir sürü kusurlar yazılırdı. Şimdi neredeyse kral ilan edildiler :)
Bence S22 de S21FE de gayet iyi cihazlar. S23 zaten efsane olmuş.
Şu an bende Xiaomi 12 kullanıyorum. O da muazzam cihaz. S22'den kamera harici çok daha iyi.
Biraz da gerçekler... Çok haklı bir yorum kesinlikle.
16k bütçesi olan ve kamerayı önemsemeyen biri için en mantıklı hareket bütçeyi 2k arttırıp Poco F5 almak olur. İşlemcisi bu yılın amiral gemileriyle kapışır. En az 5-6 sene rahat götürür. Xiaomi'nin bu bütçelerdeki telefonlarına bayılıyorum. Gerçekten Xiaomi'den iyi "Amiral Gemisi Katili" yapan marka yok. Kamerası biraz geri kalıyor ama ortalama üstü yine de. Onun dışında her konuda Poco F5 önerilen tüm cihazlardan çok daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı