16.000 TL bütçe ile oyun laptopu önerisi

Bütçe
16000

Addvar

Kilopat
Makaleler
4
Aranan özellikler;
-Uzun süre batarya.
-120 Hz üstü ekran yenileme hızı.
-RTX ekran kartı.
-Klasik oyuncu laptopları gibi kaba olmaması (ASUS Vivobook Pro, Huawei Matebook tarzında bir tasarım)

-İşlemci en az 12 thread.
-IPS veya OLED panel ekranı olması.

Aranan özellikler;
-Uzun süre batarya.
-120 Hz üstü ekran yenileme hızı.
-RTX ekran kartı.
-Klasik oyuncu laptopları gibi kaba olmaması (ASUS Vivobook Pro, Huawei Matebook tarzında bir tasarım)

-İşlemci en az 12 thread.
-IPS veya OLED panel ekranı olması.
Hocam bulunabilir mi ki bu bütçeye? Hem 12 çekirdek işlemci hem de RTX kartlı bir laptop. Hem kasaya da bakıyorsunuz.

E bende 5600H kullanıyorum 6 çekirdek. Thread ile çekirdek aynı şey değil mi?

Hocam bulunabilir mi ki bu bütçeye? Hem 12 çekirdek işlemci hem de RTX kartlı bir laptop. Hem kasaya da bakıyorsunuz.

E bende 5600H kullanıyorum 6 çekirdek. Thread ile çekirdek aynı şey değil mi?
Yok hocam. Çekirdek=Core, Thread=İş Parçacığı. Yani 5600H işlemci gibi bir işlemci istiyorum o fiyat bandında da vardı göz gezdirdiğimde. Ryzen 5 5600 6 Core/12 Thread bir işlemci. RTX 3050/Ryzen 5 5600H var ama iyisi hangisi onun önerisini istedim aslında.

http://Pardon ben aynı şey sanıyordum.

Yok hocam. Çekirdek=Core, Thread=İş Parçacığı. Yani 5600H işlemci gibi bir işlemci istiyorum o fiyat bandında da vardı göz gezdirdiğimde. Ryzen 5 5600 6 Core/12 Thread bir işlemci. RTX 3050/Ryzen 5 5600H var ama iyisi hangisi onun önerisini istedim aslında.
Anladım sağolun.

Tam alıcaktım ben de bunu almadan önce ucundaydı ama maalesef 60 Hz imiş. Konuyu açma sebebim de bu laptobu görmem oldu zaten aslında. 60 hz değil de 120 Hz olsa alıyordum hemen. :(
Hocam bu cihazın 90hz versiyonu var ayrıca bu cihaz size 120hz tazeleme hızı verebilecek oyun sayısı haylice az.

Hocam bu cihazın 90hz versiyonu var ayrıca bu cihaz size 120hz tazeleme hızı verebilecek oyun sayısı haylice az.
Evet biliyorum hocam ama DLSS açarak kullanırım çok sayıda oyunda ve rekabetçi oyunlarda da sıkıntı yaratacaktır. Kullandığım monitör 144 Hz olunca 60 Hz gözüme akıcı gelmeyecek maalesef. 90 Hz versiyonu olabilir ama tabii. OLED ekran çok büyük artı ama 60 Hz olması :(

Geri
Yukarı