16.000 TL laptop önerisi

Bütçe
16000
Henüz satın almadım Acer Aspire serisinde ekran kartında watt sınırlaması olduğunu duydum doğru mudur ve en fazla 20000 TL'ye çıkabilirim.

Kendi sitesinden kontrol edebilirsiniz 25W zaten MX550 de nasıl bir sınırlama yapabilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izleyerek aşağı yukarı MX550 25W ın performansını anlarsınız yine model kodunu yazarak detaylı inceleyin ben harici ekran kartından yanayım her zaman.

Son düzenleme:

Kendi sitesinden kontrol edebilirsiniz 25W zaten MX550 de nasıl bir sınırlama yapabilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izleyerek aşağı yukarı MX550 25W ın performansını anlarsınız yine model kodunu yazarak detaylı inceleyin ben harici ekran kartından yanayım her zaman.

Teşekkür ederim bu laptopu almaya karar verdim.

Harici ekran kartı olması çok iyi teşekkür ederim.

Aynı cihazı kullanıyorum yaklaşık 1 aydır, bu fiyat bandında baktığın zaman zaten bunun üzerinde başka bir cihaz yok. Marka tercihi olarak HP, Dell'ya da Lenovo seçebilirsin onlarında aynı özellikte laptop modelleri vardı. Oldukça memnunum, ders çalışmak ve oyun oynamak için kullanıyorum içindeki işlemci gündelik işler ve çok ağır olmayan oyunlar için yeterli. Ekran kartı içinde bu fiyatta tercih edebileceğin en yüksek ekran kartı şu anda bu var zaten, MX450 ile aman aman bir fark yok arasında ama FPS değerleri göz önünde bulundurulduğu zaman MX550 bir tık daha iyi. GTA 5(normal ayarlar), RDR2(düşük ayarlarda) gibi oyunları akıcı bir şekilde oynatabiliyor. Bahsettiğin oyunları zaten rahatça oynayabilirsin ama CS2 için aynı şeyleri söyleyemem. Cihazın eksi yanları bataryası ve içinde bulunan hoparlörü. Batarya pek fazla gitmiyor, hoparlörü oldukça berbat, doğru driver kullanımı ile de az ve kalitesiz ses veriyor. Ek olarak cihazın fan hava çıkışı ekrana denk geldiği için ekstra olarak ekran ısınıyor ama öyle elin yanacak kadar değil sadece üflediği bölgede oluyor. Şu anlık bir problem yok ama uzun kullanımda sorun yaratacağını düşünüyorum. Soğutma açısından oldukça başarılı laptop yük altındayken(oyunlarda) 71 dereceyi geçmedi şu ana kadar. Bu cihazı almayı düşünürsen kesinlikle yanına 8 GB DDR4 3200 MHz 1.2v CL22 bir RAM sipariş etmeyi unutma. Aynı özelliklerde farklı markaların ürünlerine de göz atmanı öneririm, Aspire 5 belki soğutma, batarya ve hoparlör açısından daha iyi olabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı