16.000 TL monitör dahil hazır sistem tavsiyesi

@Conscious hocamın attıkları iyi. Onları öneririm.

@King Of Legends bence bir daha sistem toplama konularına yazmayın çünkü gerçekten sistem önerme bilginiz yok. Allah aşkına GameBooster monitörlü, ASUS TUF M3 denen çöp fareli, RTX 3050'li sisteme 16K mı verilir bir de diyorsun o bütçeye daha iyileri yok diye.

İşlemciyi yapabilirsen 5600 yap.

Daha PSU masrafı var onun.
Bunun yanında bir de G24F-2 alınabilir ya da işlemci R5 5600 yapılıp ASUS monitörde alınabilir.

Bundan daha iyisini toplayabileceğimi düşünmüyorum. Güç kaynağı biraz düşük ama ileri dönemlerde ufak ayarlamalar yapılır zaten. Ama bu fiyata daha iyi toplama olur mu bilemiyorum klavye+mouse çıkarırsak güç kaynağı yükseltilebilir bilgin olsun.​

Bu çok kötü, RTX 3050 piyasadaki en berbat RTX ekran kartı, hiç sevilmedi beklenenin çok altında çıktı.

PSU C4, önerdiğin monitörler kalitesiz.

Monitörler hakkında zaten en düşük fiyatlı olan monitörlerin bu oldugunu yazdim. Panel kaliteli alacaksa zaten 4.000TL'den assagi güzel monitor 1 tane anca. PSU'ya gelecek olursak, 600 800 bu fiyattaki sisteme gidip FSP marka Deep cook alırsak en az 600 700 TL oynayacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörler hakkında zaten en düşük fiyatlı olan monitörlerin bu oldugunu yazdim. Panel kaliteli alacaksa zaten 4.000TL'den assagi güzel monitor 1 tane anca. PSU'ya gelecek olursak, 600 800 bu fiyattaki sisteme gidip FSP marka Deep cook alırsak en az 600 700 TL oynayacak.

Eee oynasın bir zahmet? Ayrıca bu fiyattaki derken? 15k bandı sistem diye gitsin Power Boost Rampage Gamepower gibi çöp PSU'lar mı alsın? Niye sistemi riske atsın? Ayrıca 4K'den aşağı 1'den fazla gayet iyi monitörler var? Örnek: GF24-2, VP249QGR.

İşlemciyi yapabilirsen 5600 yap.

Hocam monitörü de 400 TL daha fazla verip

Alınması daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Bundan daha iyisini toplayabileceğimi düşünmüyorum. Güç kaynağı biraz düşük ama ileri dönemlerde ufak ayarlamalar yapılır zaten. Ama bu fiyata daha iyi toplama olur mu bilemiyorum klavye+mouse çıkarırsak güç kaynağı yükseltilebilir bilgin olsun.​

Bu fiyata 3050 alınmaz

Arkadaşlar merhaba yeni oyunlari açabilecek uzun vadede sıkıntı yapmayacak kasa önerir misiniz? Bütçe, monitör ile birlikte 15-16 bin TL, teşekkürler şimdiden.

Sinerji Vok Gaming V1 Ryzen 5 5500 16GB 512GB NVMe M.2 SSD RX6650XT [Oyun Bilgisayarı] arkadaşlar buna bir bakin sizce nasıl

Son düzenleme:
Eee oynasın bir zahmet? Ayrıca bu fiyattaki derken? 15k bandı sistem diye gitsin Power Boost Rampage Gamepower gibi çöp PSU'lar mı alsın? Niye sistemi riske atsın? Ayrıca 4K'den aşağı 1'den fazla gayet iyi monitörler var? Örnek: GF24-2, VP249QGR.

Hocam monitörü de 400 TL daha fazla verip.

Alınması daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Tuff serisi Samsung monitör kullanıyorum. 3 defa değişim yaptım artık usandigimdan tekrar değişim yapmadım. Ölü pixel ve son gelen monitörde de ışık suzmesi çok var. Monitör alacaksan en düşük Dell monitör lazım Samsung monitörlerin kullanıcı yorumlarında çoğu benim dediğim sorunlardan dolayı muzdarip ve önermiyorum ama bütçesi kisitliysa Gigabyte da alabilir. PSU konusunda şimdi baktım en az 800 TL arttırması gerek. Bu topladığı sistemin hakkı bu tarz PSU. Bence giriş orta arası sistem için öbür türlü fiyat sistemlerde 1000 TL oynayacak.

Tuff serisi Samsung monitör kullanıyorum. 3 defa değişim yaptım artık usandigimdan tekrar değişim yapmadım. Ölü pixel ve son gelen monitörde de ışık suzmesi çok var. Monitör alacaksan en düşük Dell monitör lazım Samsung monitörlerin kullanıcı yorumlarında çoğu benim dediğim sorunlardan dolayı muzdarip ve önermiyorum ama bütçesi kisitliysa Gigabyte da alabilir. PSU konusunda şimdi baktım en az 800 TL arttırması gerek. Bu topladığı sistemin hakkı bu tarz PSU. Bence giriş orta arası sistem için öbür türlü fiyat sistemlerde 1000 TL oynayacak.

Oynasın hocam ne olacak? 1000 TL oynamaz bu arada. @Mematibaş1 hocamın attığı sistem alınabilir. PSU sağlam. Bütçe artarsa R5 5600 yapılabilir. ASUS hakkında haklısınız, ölü pixel politikası rezalet.

Geri
Yukarı