16.000 TL telefon tavsiyesi

• Konuyu başlatan B3KO
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 398
Bütçe
16-17.000

B3KO

Hectopat
Daha fazla  

Arkadaşlar selam 16.000₺ maksimum 17.000₺ bütçem var bu telefonu düşünüyorum, sizce bu fiyata alınır mı? Alınmaz ise nedeni nedir? Telefon önerisi varsa yazabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınmaz. İşlemcisi segmentine göre düşük kalıyor. Xiaomi istiyorsan biraz daha ekleyip Poco X6 Pro almanı öneririm. Diğer mantıklı cihazlar da Realme GT 2 veya Honor 90 olabilir.

Bütçe çıkarsa bu

POCO X6 Pro aklımda vardı, bütçe ayarlamaya çalışıyorum. Realme ve Honor'u ilk defa duyuyorum bunların güvencesi mevcut mu ileride sorun yaşatır mı? Samsung tarafında S21 FE ve A54 var sizce nasıldır?

Realme oppo alt markası
Honor bir zamanlar Huawei nin alt markasiydi sonradan ayrıldı diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin

Realme ve Honor'u ilk defa duyuyorum bunların güvencesi mevcut mu ileride sorun yaşatır mı?
GT2 Android 12 ile çıktı 13 ve 14'ü aldı, 15'i gelecek yıl alacak ve 1 yıl daha güvenlik güncellemesi alır. Snapdragon 888 15 bin TL bandı için gayet f/p bir işlemci. Günlük kullanım için sorun yaşatmaz.
Honor 90 ise yüksek hafıza, kaliteli ekran ve çeşitli kamera özellikleriyle ön plana çıkıyor, ancak herhangi bir güncelleme garantisi yok.

Samsung tarafında S21 FE ve A54 var sizce nasıldır?
Daha kaliteli ön kamera, genel kabule göre daha iyi yazılım, arayüz ve suya/toza dayanıklılık isterseniz S21 FE veya A54 bakılabilir. Batarya konusunda rakiplerinin bir tık gerisindeler, şarj gücü daha düşük ve kutu içeriğinden adaptör ile kılıf çıkmıyor. Samsung tarafında S serisi almak daha mantıklı olabilir. S21 FE ile GT2 aynı işlemciyi kullanıyor. Aradaki farka değer özellik farkı var mı tartışılır.

Ayrıca Poco X6'yı da seçenekleriniz arasına ekleyebilirsiniz. Tercih sizin.

Helio G99 o fiyata asla alınmaz. Realme GT 2, Honor 90 mevcut. Samsung isterseniz S21 FE ve A54 var. Bütçe çıkarsanız amacınıza göre telefon önerebiliriz.

Geri
Yukarı