16.000 TL'ye En verim alınabilecek sistem önerisi

Erenizm

Centipat
Arkadaşlar bütçemi biraz genişlettim ve şuna karar verdim, baktığımızda ekran kartı piyasası pahalı olduğu için hazır sistemler daha mantıklı geliyor ve şöyle bir şey içindeyim: Ne alsam bilmiyorum, beni en az 4 sene idare edecek ve sorun çıkarmayacak bir şeyler arıyorum. Bunun için bir kısım işlemci için AMD, bir kısım Intel; ekran kartında ise bir kısım AMD bir kısım NVIDIA tavsiye ediyor. Ne alsam bilemiyorum. Bu fiyata genelde hazır sistemlerde Ryzen 5 5600+RX6600 veya 6700 XT görüyorum. Genelde RTX 3050'de görüyorum ancak RTX 3050'nin oyun performansı olarak RX 6600'den de düşük olduğunu gördüm. Belki indirimle 3060 Ti'li hazır sistem bulabilirim ancak çok zor gözüküyor. Galiba bu hafta indirimler varmış Efsane Kasım başlığı altında. Bu fiyata sizce ne gelir, en iyi şekilde, en kârlı şekilde nasıl çıkarım?
Not: Bilgisayarı 1080P monitörde olacak şekilde kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

İndirimde bu sistemin i5-12400F'lisini alabilirsiniz diye düşünüyorum. Belkide ekran kartı da 3060 Ti olur.

Bazı arkadaşlar yazımı okumadan bu sistemi önerdiğimi sanıp beğenmedim atıyor çok komik :D

Son düzenleme:

RX6xxx serisi kartlar iyidir hocam sorun çıkartmaz illa NVIDIA alın diye bir şey yok. AMD tarafının avantajı fiyatına göre iyi işlemcileri var ve hem ikinci el hem sıfır marketi geniş, Intel tarafı(LGA1700) şu an için en ucuz önü açık sistem gibi avantajı bu.

İndirimde bu sistemin i5-12400F'lisini alabilirsiniz diye düşünüyorum. Belkide ekran kartı da 3060 Ti olur.
Benim attığım sistem 2 bin tl daha ucuz.

hocam attıklarınıza baktım gayet güzel sistemler ancak aklımda bir soru daha var,attığınız sistemlere bizim ekstradan işlemci soğutucu eklememiz gerekiyor mu yoksa sanki bilgisayarın açılmama gibi bir durumu oluyordu?

Ne alsam bilmiyorum, beni en az 4 sene idare edecek ve sorun çıkarmayacak bir şeyler arıyorum.
Sorun çıkarıp çıkarmayacağını kimse bilemez hocam, sorun yaşayan AMD kullanırken de yaşıyor, NVIDIA kullanırken de yaşıyor, Intel kullanırken de yaşıyor. Şans.

Belki indirimle 3060 Ti'li hazır sistem bulabilirim ancak çok zor gözüküyor. Galiba bu hafta indirimler varmış Efsane Kasım başlığı altında. Bu fiyata sizce ne gelir, en iyi şekilde, en kârlı şekilde nasıl çıkarım?
RTX 3050, RTX 2060'dan bile zayıf.

RTX 3060 TI bir sistemi 16.000 TL'ye bulmak gerçekten zor, kampanyalı sistem bekleyebilirsiniz ancak bilemiyorum mümkün olup olmadığını.

Fiyat ve performans anlamında hem AMD işlemciler hem de AMD ekran kartları şu an çok iyi.

Ryzen 5 5600, i5-12400F ile eşit değil ancak i5-12400F'e yakın. RX 6700 XT, RTX 3070'in biraz aşağısında kalıyor.

RTX takıntınız yoksa buna bakın

RTX olsun derseniz buna 3060 Ti ve R5 5600 özelleştirmesi yapabilirsiniz. Anakart ve PSU nasıldır çok emin değilim.

RTX takıntınız yoksa buna bakın

RTX olsun derseniz buna 3060 Ti ve R5 5600 özelleştirmesi yapabilirsiniz. Anakart ve PSU nasıldır çok emin değilim.

GameGaraj sistemin güç kaynağı kalitesiz ve kalitesiz olmayanları ise zaten pahalı kasalara koymuşlar özelleştirme seçeneği olarak. Biostar B450MH ise çok kötü bir anakart.

Geri
Yukarı