16 bin TL fiyata ikinci el 4070 alınır mı?

@ERA57 Buldugun 4070'in modeli nedir? Modele gore guc tuketim farkliliklari olabiliyor cunku.
yani 4070 bana extra fiyat çıkarır ise işlemci güç kaynağı olsun 4060 ti daha mantıklı gibi geldi 16gb olanı

Bu arada darbogaz olsa bile 4070 alirdim, 4060 Ti almak icin bir sebep yok. 16 GB versiyonu gereksiz pahali, 8 GB versiyonu da VRAM'den kaybediyor.

Bu modelin guc tuketimi, referans 4070'ten bile az. Elindeki guc kaynagi yeterli gelir.
işlemci bu karta yeter yeter diye bağırır mı peki

11400F ile darbogaz olur, ek olarak elindeki guc kaynaginin tam modeli nedir? Bunun disinda fiyat guzel, sifir 4060 Ti parasina 4070 alabiliyorsun.
işlemciyi değişirsem ana karta değişicem ana kartım da msı b560m pro vdh ana kartta değişmem gerek kalıcak yani işelmci değişmem gerekirse ben o topa girmeyeyim 16gb 4060 ti alayım aynı fiyata siz ne yapardınız işlemci zar zor da olsa yeter mi yoksa baya darboğaz hissettirir mi ?

Aynı fiyata 4070 alabiliyorsan neden 4060 ti almayı düşünüyorsun ki ?
Darboğaz yaparsa yapsın ne olacak sonuçta her türlü 4060ti dan fazla performans alacaksın.
Darboğaz olunca bilgisayar ben çalışmam dururum patlarım demiyor, sadece ekran kartı az kullanılıyor.

Oyuna gore degisir. Warzone veya BF5 Online girersen bayagi bagirir.
hocam peki siz olsaydınız bu sistem ile ne yapardınız ?
i5 11400f
msı b560m pro vdh
16gb ram
ekran kartı palit 4060 ti 16gb 16k
asus 4070 16 k
diğer parçaları değişemem şuan

Aynı fiyata 4070 alabiliyorsan neden 4060 ti almayı düşünüyorsun ki ?
Darboğaz yaparsa yapsın ne olacak sonuçta her türlü 4060ti dan fazla performans alacaksın.
Darboğaz olunca bilgisayar ben çalışmam dururum patlarım demiyor, sadece ekran kartı az kullanılıyor.
yani ben genelde cs pubg oynuyorum eğer sürekli drop yersem canım sıkılır pişman olurum.

hocam peki siz olsaydınız bu sistem ile ne yapardınız ?
i5 11400f
msı b560m pro vdh
16gb ram
ekran kartı palit 4060 ti 16gb 16k
asus 4070 16 k
diğer parçaları değişemem şuan

yani ben genelde cs pubg oynuyorum eğer sürekli drop yersem canım sıkılır pişman olurum.
V-Sync adlı ayarı açarak kare hızını monitörüne eşitlersen ekran kartının gereğinden fazla çalışmasına gerek kalmaz, hiç bir şey de bağırmaz. CS Pubg oynayacaksan bence paran varsa işlemciyi yükseltmeye bak. Yükseltmesen de aynı fiyata 4070 alabilecekken 4060ti çok komik bence. 16GB VRAM'ın yarısını bile anca kullanır dediğiniz oyunlar. 4070deki 12gb vram bile şuan oyunlar için gereğinden fazla.

@ERA57 tabii ki 4070 alirdim, zaten 4060 Ti da alsan bir miktar oyununa gore darbogaz olacak.

Tamam hocam çok teşekkür ederim bilgilendirip zaman ayırdığnız için. 4070 basıp geçiyorum

V-Sync adlı ayarı açarak kare hızını monitörüne eşitlersen ekran kartının gereğinden fazla çalışmasına gerek kalmaz, hiçbir şey de bağırmaz. CS PUBG oynayacaksan bence paran varsa işlemciyi yükseltmeye bak. Yükseltmesen de aynı fiyata 4070 alabilecekken 4060 Ti çok komik bence. 16 GB VRAM'ın yarısını bile anca kullanır dediğiniz oyunlar. 4070'deki 12 GB VRAM bile şu an oyunlar için gereğinden fazla.

Tamam hocam şu an sadece ekran karını alabilirim eğer 3-5 ay idare eder ise beni yeni parçalara geçerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı