16 bin TL monitör dahil sistem toplama

İyi bir sistem toplayabilir miyim?

• Evet

Oy: 24 72,7%
  • Hayır

Oy: 9 27,3%

• Oy verenlerin toplamı
    33
Bütçe
16000
Ne gibi bir sorun acaba?

Daha önceki anakartımı Gigabyte idi ve çok sorun çıkarttı 3 kere servise yolladım...
Arkadaşlar bazılarımız bu konuda gerçekten çok cahil. Sistem toplamak öyle kafamıza göre yapabileceğimiz bir iş değil. Biz müneccim değiliz.

1) Bilgisayarın kullanım alanının belirtilmesi gerekiyor.
2) Bazı arkadaşlar bütçe belirtmiyor.
3) Parçalar tek tek mi satın alınacak yoksa bir sistem mi satın alınacak? Bunun belirtilmesi gerekli.
4) Değişkenler ve sabitler vardır. Kullanıcı neyi kesin olarak talep ediyor hangi parçalar değişken bunun belirtilmesi gerekiyor.
5) Marka takıntılarınızdan kurtulun. Adam gelmiş Gigabyte güven vermiyor diyor. Ne güven vermiyor kardeşim? O vermiyorsa hangi firma veriyor o zaman?
6) Binlerce liralık sistemler dizdiriyorsunuz; soğutma, kasa, PSU, anakart gibi bileşenlerde inatla ucuza kaçmaya çalışıp akıllılık yaptığını sanan arkadaşlarımız var. Artık anlayın şunları sistemin stabil çalışabilmesi için tüm parçaların kaliteli olması gerekli.
7) Bilinçsiz yorum yapan arkadaşlarımız var. Sürekli görüyorum saçma sapan Everest, Frisby, James Donkey önerenler falan var. Arkadaşım, canımın içi, lütfen bilmiyorsan yorum yapma. Şu markaları alıp günü kurtarmaya çalışma. Uzun vadede zarar ediyorsun. Geliyorsun buraya ondan sonra, Everest PSU'da tıkır tıkır ses çıkıyor diyorsun. Çıkar tabii, patlasa bile şaşırmaman lazım.

Ayrıca yani anket sorusu da gerçekten çok ilginç. Sizce bu paraya iyi bir bilgisayar toplayabilir miyiz? Yaklaşık 7 tane asgari ücret ediyor. O anketi açarken hiç kendinizi sorguladınız mı?

Bilgisayarın kullabım amacı oyun ve yazılım, Photoshop, render gibi işlemler.

Tek tek Vatan ya da Hepsiburada üzerinden alınacak.

İşlemci olarak R7 3800X, anakart olarak MSI X570,
Ekran kartı olarak ASUS RTX 2070 istiyorum.

Konuya olan ilginiz için teşekkürler ama tavrınız agrasifçe tavrınızı düzelmetinizi isterim, ya da ben yanlış anladım, bu sorun değil ama eski sistemimde Gigabyte'dan çok sorun çektim bu benim tercihim bana güven vermiyor arkadaşım sana veriyorsa kullanabilirsin bunda sıkıntı yok.

Bilinçsiz değilim sadece görüşlerini paylaşmak isteyen insanlarla oturup tartışmak ve en stabil PC'yi elde etmek.

Anket sorusunun mantığıda hani 500 daha koy şunu al diyen insanlar içindir.

Son düzenleme:
İçerisinde istediğim özellikler şunlardır;

165 Hz 1 ms monitör.
RTX 2070 8 GB.
16 GB RAM 3600 MHz.

Ben şahsen.
X570.
R5 3600.
RTX 2070 Super.
16 GB 3600 MHz.
480 GB SSD (geçici)
750W 80+
H100I RGB.
144Hz 1ms IPS.
Void RGB Pro.
Dark Core RGB Pro.
K68 RGB.
Sistem i 16K ya topladım sende yaparsın.

Teşekkürler Gigabyte istemiyorum...

MSI anakartım yandı 3K'lik anakart marka ile alakası yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 14.000 TL:

Yaklaşık 14.000 TL:

Teşekkürler.

Ben şahsen.
X570.
R5 3600.
RTX 2070 Super.
16 GB 3600 MHz.
480 GB SSD (geçici)
750W 80+
H100I RGB.
144Hz 1ms IPS.
Void RGB Pro.
Dark Core RGB Pro.
K68 RGB.
Sistem i 16K ya topladım sende yaparsın.

MSI anakartım yandı 3K'lik anakart marka ile alakası yok.

Anladım, tavsiyenizi değerlendireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı