16 bin TL'ye yazılım için laptop önerisi

Bütçe
10 bin - 16 bin TL
bende macbook air almayı düşünüyordum ama bu bütçeye 8GB ram + 256 gb ve yanında hub, çanta, mouse almakta gerekiyor. Bunun yerine bu fiyata 16GB ramli 512GB ssdli bir laptop alınabilir diye düşünüyorum. Bayağı araştırdım bir tane bunu buldum https://www.hepsiburada.com/acer-as...-001-p-HBCV00000DK4GM?magaza=falkom-teknoloji sizce nasıldır? Kaç saat pil ömrü sunabilir?
Ama işte pilde geçirilen süre olarak vesaire 5'te biri olarak çalışacak. İş istasyonu olarak sürekli çalışmayacaksın zaten dışarıda. 8GB ram M1'de gerçekten yeterli web development için. Front end mi çalışıyorsunuz

Uzun pil ömrü sunmaz, pil ömrü isterseniz Windows tarafında buna bakın.

Bu arada MacBook'a ekleme yapamiyorsunuz, eğer RAM ve SSD'yi onun için saydıysanız saymayın.
macbooklar için 16gb ram 512gb ssdler için çok yüksek miktarlar çıkıyor.

Ama işte pilde geçirilen süre olarak vesaire 5'te biri olarak çalışacak. İş istasyonu olarak sürekli çalışmayacaksın zaten dışarıda. 8GB ram M1'de gerçekten yeterli web development için. Front end mi çalışıyorsunuz
full-stack. Arkada mongodb compass, visual studio code, chrome'da 10larca sayfa açık olabiliyor zaman zaman

Yazılımı şuanki masaüstü sistemide linux üzerinde yazıyorum sisteme 120GB ayırttım 2 senedir birçok freelance proje aldım hala yer var. Kodlarıda github'da tutunca yer kısmında çok sorun olmuyor. Üstte arkadaşın dediği gibi asıl olarak evde çalışıyorum dışarı çıktığımda ya da il dışında çıktığımda gerekli ana makine olarak kullanmayacağım. Macbook air m1 alınabilir gibi duruyor. Fakat deneyimli bir arkadaş için 8GB ramli bir macbookta arka tarafda vscode, mongodb compass, discord, chromede 6-7 sekme açık olsa ram konusunda sorun yaşar mıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı