16 GB 3200 MHz RAM önerisi

Anakartınız ile uyumluluk sorunu yoksa hiçbir sıkıntısı olmaz.
Daha az para vereyim dersen.

Üç yıldır kullanıyorum, hiç sıkıntı yaşatmadı.
Fiyatı beni aşıyor.
Anakartınız ile uyumluluk sorunu yoksa hiçbir sıkıntısı olmaz.
Daha az para vereyim dersen.
Evet uyumluluk sorunu yok. Fakat ileride AMD sisteme geçiş yaparsam diye 3200 alayım diyorum. Amd işlemciler için 3200 şart diye görmüştüm öyle hatırlıyorum, ve bu ramler 3200 e oc olurmu?

Evet uyumluluk sorunu yok. Fakat ileride AMD sisteme geçiş yaparsam diye 3200 alayım diyorum. Amd işlemciler için 3200 şart diye görmüştüm öyle hatırlıyorum, ve bu ramler 3200 e oc olurmu?
Şart değil, ama ne kadar yüksek MHz değeri, o kadar stabil ve iyi performans desem yanlış olmaz. Bu tür markaların ürünlerine rahatlıkla overclock yapılabilir, hiçbir sıkıntı çıkartmaz. Çalışmasına 3200MHz RAMlerin hepsi bu frekansta çalışır, asıl fark overclock yapılınca ortaya çıkar. A markası overclock sonrası sistemin düzgün çalışmasını engelliyorsa, GSkill'in X serisi ya da Corsari'ın Y serisi, aynı değerlerle stabil bir duruş sergileyebilir. Yani yalnızca isimleri yüzünden pahalı değiller, bu tür faktörler de var.

Arkadaşım yeni sistem topladı 2 tane bu RAM'den aldı sorunsuz çalıştı ve kit almaktan daha hesaplı oluyor. Fakat geçen gün Sosyal'de takılırken konu gördüm 2 tane aynı RAM'den almış fakat ürünlerin kodu birbirinden farklıymış. Sizce başıma böyle bir şey gelirmi? Eğer sorun olmazsa 8 GB aynı ramden alacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı