16 GB DDR4 RAM önerisi

@OMFG EPIC
1620505625544.png
Yerli kaynak yeterli olmadı madem Reddit'ten bir yazı göstereyim, ne dersin?
Direk sorun çıkartıyor, kesinlikle alınmaz gibi bir bilgi zaten bulamazsın. Sorun yaşayanların olduğunu söyledim ama inkar etmekte ısrarcısın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Birkan Öztürk
830 TL verebilecek bütçen varsa Ballistix al. Yok veremem dersen D30 alabilirsin.

selamlar konudan alakasız ama ürün tr de kalmadığı için demişsin aynı marka olmak zorunda değil mhz ve cl değerlerli felan aynı olan farklı marka bir ram de alabilirsin uyumlu çalışabilir ben daha bugun geldi farklı marka ama mhz ve cl değerleri aynı ve uyumlu çalışıyor memtes86 ile yaklaşık 4 saat test edildi ve hiç bir sorun çıkmadı

Bilginiz için teşekkür ederim hocam. Ya bilemedim açıkçası ne yapmalıyım. Farklı marka olmaları vs. canımı sıkar ama uygun fiyata gelecekse eğer dediğinizi de yapabilirim.
karar sizin ancak dediğim gibi daha bugun geldi ramlerim uyumlu çıktı hocam ancak içiniz rahat etmez ise size kalmış ama ben ayrı alırdım ve öyle de yaptım
Hocam XPG Gammix D30 AX4U320088G16A-SR30 8GB (1x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Gaming (Oyuncu) Ram - incehesap.com bu ramden 2 tane alsam 760 TL ye geliyor. Sizce iyi midir? Yani değer olarak aynı ama AMD ile bir sorun çıkarıtr mı veya iyi midir yani kalite olarak?
aldığım 2.ram bu ryzen 3 1200 af ile kullandım şuanlık sıkıntı yok

@OMFG EPIC
Direk sorun çıkartıyor, kesinlikle alınmaz gibi bir bilgi zaten bulamazsın. Sorun yaşayanların olduğunu söyledim ama inkar etmekte ısrarcısın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@Birkan Öztürk
830 TL verebilecek bütçen varsa Ballistix al. Yok veremem dersen D30 alabilirsin.
Hocam 80 TL fark var ve değerler aynı. Kusura bakmayın ben bu işlerden hiç anlamıyorum 80 TL verilecek kadar değer mi hocam?
karar sizin ancak dediğim gibi daha bugun geldi ramlerim uyumlu çıktı hocam ancak içiniz rahat etmez ise size kalmış ama ben ayrı alırdım ve öyle de yaptım

aldığım 2.ram bu ryzen 3 1200 af ile kullandım şuanlık sıkıntı yok
Teşekkür ederim hocam 3000mhz cl15 değerinde ram aradım. 430 TL civarında bir tane buldum. yaklaşık 60 TL daha katıp en azından aynı marka ve model olup üstüne 3200MHZ ram olması sanırsam daha mantıklı bir tercin olacak gibi.

Hocam 80 TL fark var ve değerler aynı. Kusura bakmayın ben bu işlerden hiç anlamıyorum 80 TL verilecek kadar değer mi hocam?

Değerler aynı olabilir ama bellek çipleri daha kaliteli. Verirsen daha iyi olur veremem dersen D30'da işini görür merak etme.

@OMFG EPIC

@Birkan Öztürk
Reddit kaynağı atıyorsun iyi hoş da bari ingilizcen olsun ne yazıyor bir oku. Kimse Patriot ramlere sorunlu dememiş. Adam demiş ki Ryzen ile 4k mhz hıza çıkmak zaten önerilmez, çünkü ryzen o hızları desteklemiyor, 2600 bahsedilen işlemci. Adam diyor ki o manyak hızlara çıkmadan voltaj oranını bozmadan 3600-3800 de cayır cayır kullanırsın.

Ki benim tavsiye ettiğim ram 3200 mhz, gayet rahat bir şekilde 1600 ile çalışır.

Uzun lafın kısası hala bir kaynak yok ortada.

Geri
Yukarı