Çözüldü 16 GB RAM, 8 GB gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oğuzhan117

Hectopat
Arkadaşlar, 16 GB RAM aldım ama 16 GB gözüküyor fakat 7.94 GB kullanılabilir diyor. BIOS güncellemesi yapsam düzelir mi? Ya da başka bir çözümü olur mu?

Sistemim:
  • Gigabyte A320M S2H.
  • 16 GB RAM.
  • AMD RX 6500 XT.
  • Ryzen 5 1600 AF.
  • 240 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@oğuzhan117 Görev Yöneticisi kısmından "performans" sekmesine girip soldan "bellek" yazısına tıkladığınızda "kullanılan" alanında kaç GB yazıyor? Buradan bakabilirsin.

Eki Görüntüle 1381373

Ben şu anda müsait değilim eve gidince bakarım. Çok teşekkür ederim ben bir de BIOS güncellemeyi deneyeceğim. Benim BIOS F52 şimdi baktım Gigabyte'nin sayfasında en güncel sürümü yükleyeceğim.

@oğuzhan117 Görev Yöneticisi kısmından "Performans" sekmesine girip soldan "Bellek" yazısına tıkladığınızda "Kullanılan" alanında kaç GB yazıyor? Buradan bakabilirsin.

Eki Görüntüle 1381373

Şöyle bir şey var ama.
Arkadaşlar RAM'lerin yerini değiştirince düzeldi, herkese teşekkür ederim.
RAM'leri tek tek ayrı ayrı ve ayrı slotlarda çalıştırın RAM'lerde sorun olabilir ya da slotlarda. Ama tahminimce sorun olsaydı kapanırdı bilgisayar. Siz yine de deneyin.

Sistem de 8 GB kullandığı için sana o kadar kalmış olabilir. Kullanılan RAM kaç GB?

Toplam 16 GB bugün aldım. Bilgisayar ve özellikler dediğim zaman 16/7.94 GB kullanılabilir diyor.
RAM'leri tek tek ayrı ayrı ve ayrı slotlarda çalıştırın RAM'lerde sorun olabilir ya da slotlarda. Ama tahminimce sorun olsaydı kapanırdı bilgisayar. Siz yine de deneyin.

RAM de sorun olsaydı 16 GB toplam görünmez di bence sizce görünür müydü yoksa 8 GB mi olurdu.

@oğuzhan117 Görev Yöneticisi kısmından "Performans" sekmesine girip soldan "Bellek" yazısına tıkladığınızda "Kullanılan" alanında kaç GB yazıyor? Buradan bakabilirsin.

1651949795422.png

@oğuzhan117 Görev Yöneticisi kısmından "performans" sekmesine girip soldan "bellek" yazısına tıkladığınızda "kullanılan" alanında kaç GB yazıyor? Buradan bakabilirsin.

Eki Görüntüle 1381373

Ben şu anda müsait değilim eve gidince bakarım. Çok teşekkür ederim ben bir de BIOS güncellemeyi deneyeceğim. Benim BIOS F52 şimdi baktım Gigabyte'nin sayfasında en güncel sürümü yükleyeceğim.

Eki Görüntüle 1381373

Şöyle bir şey var ama.
Arkadaşlar RAM'lerin yerini değiştirince düzeldi, herkese teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 123.png
    123.png
    62,2 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı