16 GB RAM 8 GB olarak gözüküyor

enesakyzz

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba öncelikle hepinize iyi günler diliyorum. Benim sistemim işlemci: AMD Ryzen 5 1600 ekran kartı: GTX 1050 Ti OC anakart: Gigabyte A320M S2H 16 GB de HyperX RAM'im var ancak RAM'in 8.1'ini donanıma ayırmış ve kullanılabilir 7.9 olarak gözüküyor forumda gördüğüm bütün şeyleri denedim yazmadan önce ancak işe yaramadı farklı bir çözüm önerisi olan var mı acaba quick CPU da belleğe baktığımda ise 16 GB yüklü 9.80 commit limit olarak gözüküyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• resim  2.PNG
    resim 2.PNG
    33,3 KB · Görüntüleme: 36
  • resim 1.PNG
    resim 1.PNG
    60,2 KB · Görüntüleme: 35
  • resim 3.PNG
    resim 3.PNG
    2,8 KB · Görüntüleme: 34
  • resim 4.PNG
    resim 4.PNG
    20,5 KB · Görüntüleme: 27
Arkadaşlar merhaba öncelikle hepinize iyi günler diliyorum. Benim sistemim işlemci: AMD Ryzen 5 1600 ekran kartı: GTX 1050 Ti OC anakart: Gigabyte A320M S2H 16 GB de HyperX RAM'im var ancak RAM'in 8.1'ini donanıma ayırmış ve kullanılabilir 7.9 olarak gözüküyor forumda gördüğüm bütün şeyleri denedim yazmadan önce ancak işe yaramadı farklı bir çözüm önerisi olan var mı acaba quick CPU da belleğe baktığımda ise 16 GB yüklü 9.80 commit limit olarak gözüküyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim.
Anormal bir durum göremiyorum. Format atmayı deneyin.

Arkadaşlar merhaba öncelikle hepinize iyi günler diliyorum. Benim sistemim İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 Ekran kartı: GTX 1050 Ti OC Anakart: Gigabyte A320M S2H 16 GB de HyperX RAM'im var ancak RAM'in 8.1'ini donanıma ayırmış ve kullanılabilir 7.9 olarak gözüküyor forumda gördüğüm bütün şeyleri denedim yazmadan önce ancak işe yaramadı farklı bir çözüm önerisi olan var mı acaba quick CPU da belleğe baktığımda ise 16 GB yüklü 9.80 commit limit olarak gözüküyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim.

Arkada çalışan uygulamaları kapatmayı dene

Hocam güç seçeneklerinden yüksek performansa alabilir misiniz?

Aramada Kaynak yazın, Kaynak Yöneticisi'ni açın, Bellek sekmesinde donanıma ne kadar değer biçilmiş olduğunu göstermelidir.

Bu yalnızca 8gb'a kadar ekleniyorsa ve 16'nız varsa, RAM'in tam olarak belirtilmiş ve yapılandırılmış olduğunu kontrol etmek için Önemli Sistem Tarayıcısını Çalıştırın: Crucial System Scanner | Memory Upgrade Scanner | Crucial

Bu, PC RAM'in hassas özellikleri ve anakartta nasıl yapılandırıldığı için en yetkili tarayıcıdır.

Arkada çalışan uygulamaları kapatmayı dene

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aramada Kaynak yazın, Kaynak Yöneticisi'ni açın, Bellek sekmesinde donanıma ne kadar değer biçilmiş olduğunu göstermelidir.

Bu yalnızca 8gb'a kadar ekleniyorsa ve 16'nız varsa, RAM'in tam olarak belirtilmiş ve yapılandırılmış olduğunu kontrol etmek için Önemli Sistem Tarayıcısını Çalıştırın: Crucial System Scanner | Memory Upgrade Scanner | Crucial

Bu, PC RAM'in hassas özellikleri ve anakartta nasıl yapılandırıldığı için en yetkili tarayıcıdır.
bu şekilde gözüküyor

Dosya Ekleri

• resim 5.PNG
    resim 5.PNG
    41,8 KB · Görüntüleme: 25

Geri
Yukarı