16 GB RAM + 8 GB RAM sorun çıkarır mı?

abdulbakinarin

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
B450M PRO-M2 V2
İşlemci
Ryzen 5 2600
16 GB RAM + 8 GB RAM sorun çıkarır mı? Bir de anakartım B450M Pro- M.2 V2 2667MHz destekliyor. 8 GB RAM olan 2667 MHz takacağım 16 olan RAM 2133MHz DDR4 ikisi de bir sorun olru mu? İşlemcim: Ryzen 5 2600.

Son düzenleyen: Moderatör:
16 GB RAM + 8 GB RAM sorun çıkarır mı? Bir de anakartım B450M Pro- M.2 V2 2667MHz destekliyor. 8 GB RAM olan 2667 MHz takacağım 16 olan RAM 2133MHz DDR4 ikisi de bir sorun olru mu? İşlemcim: Ryzen 5 2600
Pek bir sorun çıkaracağını sanmıyorum, lakin aralarında uyuşmazlık olucaktır ve tam işlevli performans alamassın tavsiyem eşit MHz değerli bir ram alman

Pek bir sorun çıkaracağını sanmıyorum, lakin aralarında uyuşmazlık olacaktır ve tam işlevli performans alamazsın tavsiyem eşit MHz değerli bir RAM alman

MHz farkı uyumsuzluk yaratmaz. Ayrıca uyumsuzluğun getirisi de tam performans alamamak değildir, sistem hatalarıdır.

Eşit frekanslı -MHz- bir RAM alsa dahi gecikme -CL- değerinden kaynaklı uyumsuzluk yaşayabilir.

Yorum yapmadan önce mevzu hakkında yeterli düzeyde bilgi edinmenizi öneririm.

MHz farkı uyumsuzluk yaratmaz. Ayrıca uyumsuzluğun getirisi de tam performans alamamak değildir, sistem hatalarıdır.

Eşit frekanslı -MHz- bir RAM alsa dahi gecikme -CL- değerinden kaynaklı uyumsuzluk yaşayabilir.

Yorum yapmadan önce mevzu hakkında yeterli düzeyde bilgi edinmenizi öneririm.
tamam

Yeni konular

Geri
Yukarı