8 GB RAM vs. 16 GB RAM

İşlemciye ve oyuna bağlı olarak performans farkı olur. AMD Ryzen işlemcilerde çift kanalın sağladığı performans artışı daha fazla oluyor. Bu genel FPS seyrini artıran bir durum. Tek kanalda ortalama FPS az veya çok kesin düşer. Öte yandan kapasitenin az olması da drop ve takılmalara sebep olur. Yüksek ayarlara almazsanız eğer CoD MW2 remastered muhtemelen fazla sorun çıkarmaz. Ghost Recon hakkında fikrim yok. Fazla zaman geçirmeden RAM takviyesi yapın.
Teşekkür ederim

Ram oyunda FPS'inizi ana belirleyen unsur değildir. Ana unsur öncelikle ekran kartı sonrasından işlemcidir. Ram oyunun çalıştığı yeri tutar diyebilirim en basit mantıkla. Güncel oyunlar genelde 12-14 gb arasında ram kullanabiliyor. Oynadığın oyunlar eğer günümüzün gelişmiş oyunları ise ve bütçen ekran kartı ile işlemciyi sağlam almana yetiyorsa ram'i 16 gb alabilirsin. 16 gb ram almak için ekran kartından veya işlemciden kısıyorsan böyle bir şey yapma çünkü 8 gb ram ile başlayıp sonradan 16 gb yapabilirsin. Eğer normal bir kullanıcıysan ve çok fazla da yüksek sistem gerektiren oyunlar ile oynamıyorsan şuan zaten 8 gb yeterli olacaktır. Bütçen varsa veya ilerde olursa 16 gb yapmak tabii ki ileriye dönük olacaktır.
Msi uygun fiyata bulmuşken kaçırmayayım diyorum. Daha sonra yükseltmeyi planlıyorum.
Kesinlikle ekran kartını sırf Ram'ı 16 gb yapmak için düşük alma sonradan da yaparsın ana parçalar ekran kartı ve işlemci diğerlerini kolayca satın alırsın fakat onları her zaman değiştiremezsin.

Arkadaş doğru diyor sadece MSI diye fazladan para da verme Asus gibi markalarda olduğunca iyi işler yapıyor hatta bazı kısımlarda Asus MSİ'dan daha iyi diyebilirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video'yu izlersen anlatmak istediğimi anlarsın zaten.

Yüksektecekseniz 8 GB uygundur. MSİ ekran kartı mı buldun? Ne bulduğunu ve fiyatını yazsan iyi olur. Sadece MSİ diye boşa para bayma.
Yok pc msi. Ama RAM 8. Ürün bu https://www.hepsiburada.com/msi-bra...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB00000ZK55L
Arkadaş doğru diyor sadece MSI diye fazladan para da verme Asus gibi markalarda olduğunca iyi işler yapıyor hatta bazı kısımlarda Asus MSİ'dan daha iyi diyebilirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
https://www.hepsiburada.com/msi-bra...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB00000ZK55L ürün bu kral

Arkadaşlar, 8 ile 16 GB RAM arasında kaç FPS fark olur? CoD Modern Warfare 2 Remastered, Ghost Recon Breakpoint gibi oyunlarda 8 GB RAM işimi görür mü? 8 alsam bile ileride yükseltirim ama şu an bütçem yok.

Gelecekte almanı mutlaka öneririm. Yakın dönemde işini görecektir lakin uzun zamanda mutlaka almanı öneririm. Çünkü artık uygulamalar ve yeni nesil oyunlar çok fazla daha RAM istiyor. FPS farkı meselesine gelirsek bende senin durumunu yaşamıştım yeni bir tane daha taktığımda ise FPS'de öyle acayip derece de yükseliş görmedim yine de biraz arttığını söyleyebilirim. Ama yine de işlem alanı konusunda etkisi büyük yani mutlaka almanı öneririm.
Bende 8x2 aynı model 16GB Corsair Venegance RAM var ve gayet yeterli ve iyi. Sorun yaşamadım şu zamana kadar. Öneririm herkese.

Yeni konular

Geri
Yukarı