16 GB RAM boşta %85 kullanılıyor

Prelüd

Hectopat
Uzun zamandır böyle... Geçenlerde tekrar aklıma geldi, kesinlikle normal olduğunu düşünmüyorum. Spotify ve Steam gibi birkaç basit aplikasyon açıkken 16 GB RAM'in %85'i kullanılıyor. Chrome'u açınca %100 oluyor zaten. Bilgisayarımı Kaspersky ile tarattım, aktif uygulamaları tek tek kontrol ettim, bir anormallik göremedim. Bunun sebebi nedir acaba?
RAM: Team T-Force night hawk 8 GB X 2

1655461271454.png

1655461296201.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal. RAM önbelleğini boşaltmak için Mem Reduct kullanabilirsiniz.

Neden normal?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sürekli aynı şey olursa virüs veya arka plan için çalışan ama gözükmeyen bir şey olabilir. Sistem kararsızlığı falan olabilir belki, bu rehberi yapınız:

@Prelüd Bu arada, buna benzer konu vardı ve @IBarış çözmüştü.

Son düzenleme:
Hiç normal değil 5GB civarı kullanması gerkiyor normalde format atın.
Bir kere format attım zaten. Pek bir şey değişmedi.

Normal. RAM önbelleğini boşaltmak için Mem Reduct kullanabilirsiniz.

Neden normal?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sürekli aynı şey olursa virüs veya arka plan için çalışan ama gözükmeyen bir şey olabilir. Sistem kararsızlığı falan olabilir belki, bu rehberi yapınız:

@Prelüd Bu arada, buna benzer konu vardı ve @IBarış çözmüştü.

Mem Reduct'ın bir işe yaradığını düşünmüyorum. Benim cihazımda 1 GB kadar RAM açabiliyor, o kadar.

Benim de "Disk Belleği Olmayan Havuz" değerim epey yüksek. Şu anda 10 GB lakin "Killer Network Software" gibi bir apliaksyon bilgisayarımda mevcut değil. Bu bağlamda silmem gereken şeyi nereden bulacağım?

DISM aracıyla onarım yapmak şimdilik gözüme büyük gözüktü. Eğer "Disk Belleği Olmayan Havuz" değerinden bir çözüm bulamazsam bunu deneyeceğim. Muhtemelen bir şeyi silerek düzeltebilirim.

1655511534679.png

Son düzenleme:
Ne olduğundan tam emin değilim ama Kullanım 6 GB'a düştü. Yaptıklarım şunlardır:

- Razer Cortex denen rezil programı Revo ile kaldırmak
- Malwarebyts ile taratıp tehlikeli dosyaları karantinaya almak
- CCleaner ile taratıp gereksiz dosyaları silmek
- Mem Reduct ile belleği temizlemek
- Tüm programları ve sürücüleri güncellemek

ve yeniden başlatmak

%40 fazla mıdır emin değilim... En azından eskisinden daha az. Umarım tekrarlamaz. Tekrarlarsa n'apacağımı gerçekten bilmiyorum çünkü.

1655512975754.png

Ne olduğundan tam emin değilim ama kullanım 6 GB'a düştü. Yaptıklarım şunlardır:

- Razer Cortex denen rezil programı Revo ile kaldırmak.
- Malwarebyts ile taratıp tehlikeli dosyaları karantinaya almak.
- CCleaner ile taratıp gereksiz dosyaları silmek.
- Mem Reduct ile belleği temizlemek.
- Tüm programları ve sürücüleri güncellemek.

Ve yeniden başlatmak.

%40 fazla mıdır emin değilim. En azından eskisinden daha az. Umarım tekrarlamaz. Tekrarlarsa n'apacağımı gerçekten bilmiyorum çünkü.

Eki Görüntüle 1423469

Easy service optimizer ile tüm gereksiz hizmetlerden kurtulup aktif kullanılan RAM miktarı azalması sağlayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı