16 GB RAM FPS arttırır mı?

Foreverx

Picopat
Merhaba, şu an bilgisayarım da 1 slot ta 8 GB RAM var. Bir tane daha 8 GB eklesem GTA gibi oyunlarda FPS artışı sağlar mı? Sağlar sa ne kadar artar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tahminimce performansi arttiracaktir. 8 gb bazi noktalarda yetersiz kalabiliyor. Ne kadar arttiracagi konusunu youtubedan vs bakabilirsin

Merhaba, şu an bilgisayarım da 1 slot ta 8 GB RAM var. Bir tane daha 8 GB eklesem GTA gibi oyunlarda FPS artışı sağlar mı? Sağlar sa ne kadar artar?

Bildiğim kadarı ile GTA gibi oyunlarda Dual RAM olması işe yarıyor FPS artışı oluyor. Benimde 8GB single RAM vardı ve ben de CS:GO için bakındım YouTube'a ve FPS artışı olduğunu gördüm. Bugün RAM geldi sorunsuz kullanmaya başladım ama 5 FPS bile fark etmedi. Tabi CS:GO için diyorum bunu...

Burada performansı etkileyecek şey dual channel kullanman olacak. 10 FPS falan etkileyeceğini düşünüyorum. Bunun yanında sistem çok daha akıcı bir deneyim verecek.

Oyununa göre değişir. Çok büyük artışlar da sağlayabilir, hiç artış olmayadabilir. Fakat daha stabil performans alacağınız kesin. Günümüz oyunları için 16GB neredeyse şart haline geldi.

Önemli olan Dual Channel olması. 8GB var diye yanına ayrı 8GB takınca Dual Channel performansı alınmaz. MHZ değerleri önemli, anakartın kaç MHZ desteklediği önemli. Bunlara dikkat etmek gerek. Artık en düşük 3000Mhz RAM'ler tercih edilmeli. RAM yükseltmesi yapacaksanız dediklerimi dikkate alarak, elinizdeki RAM'i satın ve Dual Channel RAM alın.

Geri
Yukarı