16 GB RAM görev yöneticisinde 8 GB gözüküyor

recaii

Hectopat
Makaleler
1
Ekran Alıntısı.PNG

Sistemim yepisyeni arkadaşlar ama yaşadığım problemler bitmek bilmiyor. RAM'im Adata XPG 2x8 3200 MHz ve BIOS'ta, DxDiag da sistem bilgiside de 16 GB gözüküyor ama görev yöneticisinde ve oyunlarda 8 GB gözüküyor BIOS'tan XMP'yi açtım CPU fanı gevşetmeyi de yaptım ama nafile. Lütfen artık bu sorunlar bitsin de Valorant oynayabileyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kopacak kadar üretileceğini zannetmiyorum. Fan gevşetmesi de riskli ısınma sorununa neden olabilir. Olduğu gibi takmalı sonuna kadar.
Tartışmaya lüzum yok, siz öyle yapın sonra yamuk anakart ve veri yolu yüzünden ya Sosyal'e ya da servise yolunuz düşsün. Gevşetmek dediğimiz şey kararında sıkmak, fan sallansın demek değil sadece anakartı eğmesin kafası.

Tartışmaya lüzum yok, siz öyle yapın sonra yamuk anakart ve veri yolu yüzünden ya Sosyal'e ya da servise yolunuz düşsün. Gevşetmek dediğimiz şey kararında sıkmak, fan sallansın demek değil sadece anakartı eğmesin kafası.

Normal vidasız Intel stock soğutucuda taksan anakart ta yamulma oluyor hocam boşuna esneme payı bırakmıyor üreticiler.

Normal vidasız Intel stok soğutucuda taksan anakartta yamulma oluyor hocam boşuna esneme payı bırakmıyor üreticiler.
Hatalıyım dememek için Intel'in alüminyum hurdasına da girdiniz ya tebrikler. Ben de AMD'ye gireyim böyle böyle uzasın isterseniz, demek istediğim şey her soğutucuyu anakartı esnetmeyecek kadar sıkı bir şekilde takmak bunu Intel' kendi ayarlıyorsa ne güzel ama konu bu değil işte.

Hatalıyım dememek için Intel'in alüminyum hurdasına da girdiniz ya tebrikler. Ben de AMD'ye gireyim böyle böyle uzasın isterseniz, demek istediğim şey her soğutucuyu anakartı esnetmeyecek kadar sıkı bir şekilde takmak bunu Intel' kendi ayarlıyorsa ne güzel ama konu bu değil işte.

Kardeşim hatalı olacak durum yok. Anakart üreticileri bu kadar saf olamazlar diyorum. Yol kopsa PC hiç çalışmaz anlıyor musun? Dur yolları kopsunda Windows'u açayım bakayım kaç görüyor diye bir şey yok.

Kardeşim hatalı olacak durum yok. Anakart üreticileri bu kadar saf olamazlar diyorum. Yol kopsa PC hiç çalışmaz anlıyor musun? Dur yolları kopsun da Windows'u açayım bakayım kaç görüyor diye bir şey yok.
PC çalışmaz mı hadi ya, onlarca konu var eksik belleği bu şekilde çözenler, bacağı kopuk olmasına rağmen işlemci çalıştıranlar vb. vb. Ha tabi CPU'dan CPU'ya göre değişir bu durum 16 bit soketli bir işlemcide düzelmesini bekleyemeyiz.

Geri
Yukarı