16 GB RAM ne kadar performans artışı sağlatır?

Bende çok fark yaratır diye almıştım ama 20 FPS falan arttırıyor bana sorarsan çok gerekli bir şey değil.

Bende çok fark yaratır diye almıştım ama 20 FPS falan arttırıyor bana sorarsan çok gerekli bir şey değil.
Hocam pubgde varzonede 20 fps artarsa öper başıma korum csde valoda 20 fps artarsa isyan ederim biraz ama sonuçya 20 fps için 500 lira vermiş olurum eğer öyleyse iade ediyim gelmesin

Sağ olun hocam demek ki PUBG gerçekten bitiyor bir de bir sorum daha var Valorant'ta oluyor arakada DC açık oldu mu oyun drop yiyor kapadımmı oyun kaymak gibi akıyor bildiğin bu da RAM yetersizliğinden mi?

Hem RAM yetersizliğinden hem başka sorunlardan olabilir. Örneğin NVIDIA sürücülerinde Discord açıkken ekran kartı freaknsı düşüyordu son güncellemeyle düzeltildi. Sürücülerinizi güncel tutmaya çalışın. 16 GB RAM olduğunda sorun yaşamazsınız en azından RAM'den kaynaklı. Ek olarak eğer RAM alacaksanız aynı marka model ve freanks olanını alın yoksa ileride mavi ekran vb. uyumsuzluk sorunları yaşayabilirsiniz.

Hem RAM yetersizliğinden hem başka sorunlardan olabilir. Örneğin NVIDIA sürücülerinde Discord açıkken ekran kartı freaknsı düşüyordu son güncellemeyle düzeltildi. Sürücülerinizi güncel tutmaya çalışın. 16 GB RAM olduğunda sorun yaşamazsınız en azından RAM'den kaynaklı. Ek olarak eğer RAM alacaksanız aynı marka model ve freanks olanını alın yoksa ileride mavi ekran vb. uyumsuzluk sorunları yaşayabilirsiniz.
@Damnman evet aynı ramdan aldım ama pc kulanımına sürekli bakıyorum işlemci %80 90 kulanırken ekran kartı %50 70 geçmiyor bu sorun yaratabilirmi ?

Hocam PUBG'de varzonede 20 FPS artarsa öper başıma korum CS'de Valorant'ta 20 FPS artarsa isyan ederim biraz ama sonuçya 20 FPS için 500 lira vermiş olurum eğer öyleyse iade ediyim gelmesin.

Bu konularda çok bilgili değilim sadece bana istediğim kadar fayda sağlamadı belki sende farklı etki gösterir.

Yeni konular

Geri
Yukarı