16 GB RAM Tavsiyesi

Dumbaz

Hectopat
Bilgisayarımın 4 GB RAM'i var ve Bannerlord'da güzel bir oynanış almak için 16 GB RAM alacağım, hangi 16 GB RAM daha kaliteli ve daha iyidir, önerilerinizi yazarsanız sevinirim.

İşletim sistemi:
Bilgisayar bilgisi:
Üretici: MSI.
Model: MS-7996.
Tür: Masaüstü.

İşlemci bilgisi:
CPU üreticisi: Genuineıntel.
CPU markası: Intel(r) Core(tm) i5-7500 CPU @ 3.40GHz.

İşletim sistemi sürümü:
Windows 10 (64 Bit)

Ekran kartı:
Sürücü: NVIDIA GeForce GT 1030.

Bellek: 4060 MB.

Son düzenleyen: Moderatör:
2x8 yapmanı tavsiye ederim. Anakart RAM destegine bakıp kaç MHz RAM'a kadar çıkabiliyorsun buna da dikkat etmelisin CL oranı düşük RAM'leri tercih et.

2x8 yapmanı tavsiye ederim. Anakart RAM destegine bakıp kaç MHz RAM'a kadar çıkabiliyorsun buna da dikkat etmelisin CL oranı düşük RAM'leri tercih et.

Bende 2133 MHz gösteriyor ama BIOS'dan 2400 MHz'e çıkarttım bir problem oluşur mu?

Merhabalar, anakartınız buysa eğer maksimum DDR4 2133 MHz RAM destekliyor demektir. Yapmanız gereken maksimum 2133 MHz frekans değerine sahip 2*8 GB Dual kit RAM almak.

Cevabınız için çok teşekkür ederim ama BIOS'dan 2400 MHz'e çıkarttım, bir problem oluşur mu?

Teşekkür ederim

Buradan isteğinize uygun RAM'i bulabilirsiniz.
Bende 2133 MHz gösteriyor ama BIOS'dan 2400 MHz'e çıkarttım bir problem oluşur mu?

Cevabınız için çok teşekkür ederim ama BIOS'dan 2400 MHz'e çıkarttım, bir problem oluşur mu?

Sizdeki anakart bağlantısını paylaşmış olduğum anakart mı?

Eğer gerçekten yapabildiyseniz bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Evet, o anakart ve cevabınız için çok teşekkür ederim.

Tekrar bir sorum olacak ama bilgisayar konusunda çok bir bilgim yok, yanlış söylersem beni düzeltin fakat anakarta bağlı değil mi MHz değeri?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı