Çözüldü 16 GB RAM Windows' 7,95GB görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden BIOS altında gözüküyor bilmiyorum.
Fakat yuva arızalı ise anakartın garantiye gitmesi gerekli.
O zaman hocam kesin olarak Windows'un 2. belleği görmemesini anakarttaki slotun bozuk olduğu için diyebilir miyiz?
(Bunu sorma sebebim belki bir ayarı vardır Windows'tan diğer belleği de ayarlarız diye)

DDR4_1 yuvasına tek bellek takıldığı zaman BIOS görüntüsü dahi gelmiyor ise Windows ile bir alakası yok.
Sanırsam 1. slottaki pinlerde bir problem var, veri yolu ve güç yolu farklıymış bu nedenle RAM BIOS'da görünüyormuş fakat Windows'da görünmüyormuş, anakartı garantiye göndereceğim düzelirse buraya bildiririm.

Yanlış Bilgilendirme [Böyle bir durum söz konusu dahi değildir]
Anakart RAM destegi 8 GB dır siz isterseniz 32 GB RAM takın anakart yüzünden sadece 8 GB RAM'i görür diğer RAM'lari görmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
AnaKart Ram Destegi 8gb dır Siz İsterseniz 32 gb Ram Takın Anakart Yüzünden Sadece 8 gb rami görür diyer ramlari görmez
Lütfen şaka yaptığını söyle bana.

Anakart RAM destegi 8 GB dır siz isterseniz 32 GB RAM takın anakart yüzünden sadece 8 GB RAM'i görür diğer RAM'lari görmez.
Anakart’ın 32 GB RAM kapasitesi mevcuttur.

Çözüldü!
Garantiye verdim. Yaklaşık bir hafta/10 gün içinde sorunsuz, problem çözülmüş bir şekilde elime ulaştı. Ek olarak RAM hızlarına baktığımda da 3000'de çalıştıklarını gördüm. Her şey yolunda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı