16 GB RAM yanına 8 GB RAM takılır mı?

jrsentinel

Hectopat
Anakart
B550M DS3H
İşlemci
Ryzen 5 3500x
Kasamda şu an tek slot 16 GB Corsair Vengeance 3000 MHz CL16 RAM var. Yanına bir 16 daha alırım diye almıştım ama kurun böyle olacağını düşünmemiştim. Bu RAM'in yanına Corsair 3200 MHz 8 GB CL16 RAM alsam Dual channel çalışır mı? Bir sorun çıkarır mı? 16 GB RAM'i sattığımda yanına aynı 8 GB RAM'den alacağım. Geçici bir süreliğine bu şekilde kullanacağım. O satılana kadar Dual kullanmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasamda şu an tek slot 16 GB Corsair Vengeance 3000 MHz CL16 RAM var. Yanına bir 16 daha alırım diye almıştım ama kurun böyle olacağını düşünmemiştim. Bu RAM'in yanına Corsair 3200 MHz 8 GB CL16 RAM alsam Dual channel çalışır mı? Bir sorun çıkarır mı? 16 GB RAM'i sattığımda yanına aynı 8 GB RAM'den alacağım. Geçici bir süreliğine bu şekilde kullanacağım. O satılana kadar Dual kullanmak istiyorum.
16 GB RAM'in MHz ayarları ile oynarak mümkün (yanlış hatırlamıyorsam 16 GB RAM'in MHz ayarlarını düşürüyorduk)

@Yener K.

Takılmaz veya çalışmaz diye bir şey yok fakat garantisi de olmuyor. Mavi ekran bile verebilir. Çalışırsa da düşük olana göre çalışır. Tamamen şans işi.

Geri
Yukarı