8 GB RAM'in yanına 16 GB RAM takılır mı?

İleride 32 GB RAM ve işlemciyi yükseltmeyi düşünüyorum. Photoshop gibi uygulamalar kullanıyorum.

Sisteminiz yükseltmeye açık değil. İşlemci için de RAM için de çok bir seçenek yok. Bütçeniz varsa yeni bir sisteme geçmek çok daha mantıklı.

Gigabyte H510M ve i7 6700K ve 32 GB RAM ile tamamlamayı düşünüyorum ortalama 10k civarı tutuyor. Mantıklı değil mi sizce?

Gigabyte H510M ve i7 6700K ve 32 GB RAM ile tamamlamayı düşünüyorum ortalama 10k civarı tutuyor. Mantıklı değil mi sizce?

Hocam bence siz Total bütçenizi yazın ben size en mantıklı yükseltmeyi önereyim, çünkü yazdığınız bileşenler birbirini desteklemiyor. Yani öyle her işlemciyi her anakarta takamıyorsunuz aynı şekilde RAM'ler de anakart tarafından desteklenmeyebiliyor.

Maksimum 16 GB destekliyor anakartınız. 32 GB mümkün değil. Ayrıca zaten en üst düzey işlemcilerden birini kullanıyorsunuz anakarta uygun olan işlemcilerden. RAM'i 16 yapmak dışında yapılabilecek pek bir şey yok.
İlerde 32 GB Ram ve işlemciyi yükseltmeyi düşünüyorum. Photoshop gibi uygulamalar kullanıyorum.

Hocam bütçe varsa acil bu sistemi alın derim.
Bu ekonomide 2. elde bile bu fiyata bulamazsınız. Elinizdeki sistemi satıp yükseltmeyi buna yaparsınız.

Bu arada site siparişleri biraz geç hazırlıyor, şimdiden haberiniz olsun sonra şikayetçi olmayın :D Aklınıza takılan bir şey var mı? Bir de 32 GB RAM çok gereksiz olur tabii ama dediğim gibi eski sistemi 2600 liraya filan satarsanız yükseltirsiniz RAM'leri de.

Hocam bütçe varsa acil bu sistemi alın derim.
Bu ekonomide 2. elde bile bu fiyata bulamazsınız. Elinizdeki sistemi satıp yükseltmeyi buna yaparsınız.

Bu arada site siparişleri biraz geç hazırlıyor, şimdiden haberiniz olsun sonra şikayetçi olmayın :D Aklınıza takılan bir şey var mı? Bir de 32 GB RAM çok gereksiz olur tabii ama dediğim gibi eski sistemi 2600 liraya filan satarsanız yükseltirsiniz RAM'leri de.
1690231880649.png

Adobe uygulamalarını kullandığımdan dolayı işlemci çok çok önemli benim için.

Geri
Yukarı