Çözüldü 16 GB RAM'de kullanılabilir 14 GB gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YasinSG

Decapat
Kullanılabilir RAM neden 13.9 gözüküyor dahili grafik işlemcisiyle bir alakası olabilir mi bir fikri olan var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22,8 KB · Görüntüleme: 86
  • Ekran Alıntısı 2.PNG
    Ekran Alıntısı 2.PNG
    94,3 KB · Görüntüleme: 84
Çözüm
Görev Yöneticisi, bellek kısmından ekran görüntüsü atar mısın? Büyük ihtimalle donanıma ayrılmış alan.

İşlemciye dahili olan GPU'ya 2 GB ayrılmış sanırım, ondan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

İşlemcinin GPU'suna ayırmış. BIOS'tan ayarları kontrol edin, kapatılabiliyordu diye hatırlıyorum.

Evet hocam 2 GB GPU'ya ayırmış bu cihaz laptop BIOS'u bu şekilde anlayan var mı nereden azaltabilirim bunu?
tamamdır çözdüm 2G yazan değeri 512 mb aldım kullanılabilir 15.4 oldu teşekküerler yardımcı olmaya çalışan arkadaşlar
Görev Yöneticisi, bellek kısmından ekran görüntüsü atar mısın? Büyük ihtimalle donanıma ayrılmış alan.

İşlemciye dahili olan GPU'ya 2 GB ayrılmış sanırım, ondan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

İşlemcinin GPU'suna ayırmış. BIOS'tan ayarları kontrol edin, kapatılabiliyordu diye hatırlıyorum.

Evet hocam 2 GB GPU'ya ayırmış bu cihaz laptop BIOS'u bu şekilde anlayan var mı nereden azaltabilirim bunu?
tamamdır çözdüm 2G yazan değeri 512 mb aldım kullanılabilir 15.4 oldu teşekküerler yardımcı olmaya çalışan arkadaşlar

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    45,7 KB · Görüntüleme: 135
  • IMG_1371.JPG
    IMG_1371.JPG
    212,6 KB · Görüntüleme: 131
Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı