Çözüldü 16 GB RAM'in 8 GB'ı donanıma ayrılmış görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

BrewsteR

Hectopat
Arkadaşlar bunun çözümü nedir?
İşlemci vidaları sert sıkılmış olabilir diye birkaç yorum görmüştüm, gevşettim fakat halen aynı.

Ne yapmam gerekiyor?

Sistemim;
MSI B450 Gaming Plus.
8x2 Corsair.
R5 2600.

Şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Arkadaşlar bunun çözümü nedir?
İşlemci vidaları sert sıkılmış olabilir diye birkaç yorum görmüştüm, gevşettim fakat halen aynı.

Ne yapmam gerekiyor?

Sistemim;
MSI B450 Gaming Plus.
8x2 Corsair.
R5 2600.

Şimdiden teşekkür ederim.

RAM'leri tek tek takıp sistemi çalıştırın. İki RAM'de de başarılı çalışırsa sonra ikisini birden takıp çalıştırın sorun düzelecektir.

Dosya Ekleri

• görev yöneticisi.png
    görev yöneticisi.png
    26,9 KB · Görüntüleme: 79
Hocam bir RAM'lere baktırın. 4Ü sistemede ayrılmaz. 8+8 kullanıyorsanız slotlara bakın ya da RAM'lari çıkartıp yeniden takın. Düzelmezse o zaman RAM'lere bakım zamanı bir temizleyin oda olmazsa doğrudan servise!

Hocam BIOS sıfırlamayı denedin mi? Normalde direkt 16 GB yazması lazım.
Hocam aslında 4-5 gün önce BIOS'u güncellemiştim, fakat sorun güncellemeden önce de vardı.
Yani uzun zamandır vardı aslında.
Hocam aslında 4-5 gün önce BIOS'u güncellemiştim, fakat sorun güncellemeden önce de vardı.
Ben bi Ram'leri tek tek takıp kontrol edeyim, ve en son ikisini takıp deneyim döneyim sizlere.
Çıkarmışken temizleyem.

Ben bir RAM'leri tek tek takıp kontrol edeyim, ve en son ikisini takıp deneyim döneyim sizlere.
Çıkarmışken temizleyem.

RAM'ler çalışmasa görmezdi herhalde başka bir sorun var ama anlayamadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı