Çözüldü 16 GB RAM'in 8'i Kullanılabilir Olması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hakan_999

Hectopat
Daha fazla  
Biri Team marka biri Corsair marka olmak üzere 8 GB DDR4 2400 MHz CL14-16-16-31 özellikleri tamamen aynı RAM'ler ile dual channel yapmak istemiştim fakat 16 GB RAM’i tanıyıp bunun 8 GB’ının donanıma ayrıldığını gösteriyor. Bunu nasıl düzeltebilirim, RAM’ler şu an için 2133 MHz hızında çalışıyor çünkü 2400’e aldığımda bilgisayar sürekli kendine reset atıp duruyor. Yardım ederseniz sevinirim.

20180907_210653_HDR-1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet dediğiniz cidden mantıklı olabilir çünkü en son sürücüyü bir hata nedeni ile indirememiştim, şimdi tekrar deneyeceğim sonucu yazarım

Maalesef işe yaramadı, hala 8 GB kullanılabilir geri kalan 8 GB donanıma ayrılmış olarak gözüküyor.

Eki Görüntüle 329446

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradaki videoda gösterilen adımları deneyebilirsiniz.
Sıfır zaten limitsiz olduğunu gösteriyor, ekran kartınız hakkında yazdığımı yapmayı deneyin.
Evet dediğiniz cidden mantıklı olabilir çünkü en son sürücüyü bir hata nedeni ile indirememiştim, şimdi tekrar deneyeceğim sonucu yazarım.

Maalesef işe yaramadı, hala 8 GB kullanılabilir geri kalan 8 GB donanıma ayrılmış olarak gözüküyor.
20180907_233735_HDR-1-1-1.jpg

Evet dediğiniz cidden mantıklı olabilir çünkü en son sürücüyü bir hata nedeni ile indirememiştim, şimdi tekrar deneyeceğim sonucu yazarım

Eki Görüntüle 329446

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradaki videoda gösterilen adımları deneyebilirsiniz.

Çözüm
Videodaki ayarları biraz karıştırdım ve cidden sorunum çözüldü. Çok teşekkür ederim yardımınız için :) Ve son bir sorum daha var. Görev yöneticisinde tamamlanan bellek 22 GB olarak gözüküyor. Sanırım ekran kartının 6 GB belleğini de içine katmış, bir sıkıntı yaratır mı?

Normalde eski bir işletim sisteminde bu hata görülür ama işletim sisteminiz güncel gözüküyor. İlginç.

Normalde eski bir işletim sisteminde bu hata görülür ama işletim sisteminiz güncel gözüküyor. İlginç.
Evet haklısnız, sanırım RAM'lerin farklı marka olmasından kaynaklı bir problemdi.

Videodaki ayarları biraz karıştırdım ve cidden sorunum çözüldü çok teşekkür ederim yardımınız için :) ve son bir sorum daha var görev yöneticisinde tamamlanan bellek 22 GB olarak gözüküyor sanırım ekran kartının 6 GB belleğini de içine katmış, bir sıkıntı yaratır mı?
Hayır bir sorun olmaz, rica ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı